Ilustrační obrázek

Hrozí, že tuniská krize způsobí, že do Itálie připlují další desítky tisíc tuniských nelegálních přistěhovalců, většinou nakažených a delikventů prchajících z věznic.

Připlouvají především na Lampedusu, ale i na jiná místa vykládky v jižní Itálii, kde se příchody vyžírků v posledních dnech znásobily, což přimělo místní orgány, aby požádaly vládu o nové  dohody se severoafrickou zemí.

Podle tuniských tiskových zdrojů je dalších 15 tisíc lidí připraveno vycestovat se do Itálie.

Aby pašeráci využili institucionálního chaosu v Tunisu a uvolnění kontrol, jsou připraveni zvýšit frekvenci svého kriminálního podnikání. Přesně to, co se stalo během jasmínové revoluce v roce 2011.

Šokující však je, že Itálie vše jako vždy jen sleduje a doufá, že se v Tunisku problém nějak sám vyřeší. Itálie se ani nepustila do jakýchkoli aktivit, kterými by invazi zastavila. Například neodhodlala se k  námořní blokádě, která by uzavřela tuniské přístavy, jako tomu již bylo v případě Albánie.

V roce 2011, v době jasmínové revoluce, nastal následný příliv 22 tisíc tuniských občanů na Lampedusu v prvních měsících roku. Tehdejší ministr vnitra Roberto Maroni a jeho tuniský protějšek Habib Hessib v té době podepsali v Tunisu novou dohodu o řízení “imigrační nouze”. Tuniská strana se zavázala posílit kontrolu nad pobřežím a akceptovat přímé odmítnutí Tunisanů, kteří se po 5. dubnu 2011 nelegálně vylodili na italském pobřeží.

V té době byli Tunisané uvězněni na Lampeduse a odtud posláni zpět do Tuniska. Dnes je však strategií ministryně vnitra Lamorgeseové rozmisťovat je po celém italském území, případně celé Evropě…

zdroj: necenzurovanapravda.cz

Komentáře