Screenshot video

Jak jsme již dříve zdůraznili, demonstrace skončily zatčením neuvěřitelných 600 lidí uprostřed nesčetných drzých příkladů policejní brutality, a to i vůči dětem, které byly zachyceny na kameru.

Němci protestovali proti plánům zakázat neočkované lidi z mnoha různých míst, včetně restaurací, kin a stadionů. Píše portál Summit News.

Jeden videoklip ukazuje, jak se starší protestující pokouší projít kolem policisty oblečeného v pořádkových výstrojích, než ji chytne oběma rukama za krk a shodí na podlahu.

Klip upoutal pozornost Nilse Melzera, profesora mezinárodního práva, jehož oficiální název zní Zvláštní zpravodaj OSN pro mučení a další kruté, nelidské či ponižující zacházení nebo trestání.

„Právě jsem na to upozornil,“ tweetoval Melzer. „Může někdo poskytnout mé kanceláři specifika / svědecká prohlášení k tomuto incidentu a zda bylo zahájeno oficiální vyšetřování?“ zeptal se.

RSS Protext – kultura

  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]
  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]