Jak se zbavit plísní ve střevech?

A ty přitom dokáží napáchat zlo v celém těle.

Hodně lidí se směje, když slyší o plísních ve střevech nebo kdekoliv jinde v těle. Nedej bože, pokud by někdo chtěl začít o vnitřních parazitech. Plesnivé může být kde co, ale mít plísně v těle, to určitě ne, že. A co třeba kvasinky?

Plesnivé nehty, kůže na nohou, kolena? Bílý povlak na jazyku? I za zápachem z úst často stojí právě plísně. A co se projevuje navenek, to je samozřejmě problém i vevnitř. A co může být navenek jen menší kosmetický problém, může vevnitř doslova bujet.

JAK SE PLÍSNÍ ZBAVIT?

Nejen, že plísním se v našem těle daří – jejich spokojenost je úměrná naší přeslazené životosprávě – taky v těle vylučují toxiny, které se nám tak velice jednoduše dostanou do krve a pokud se plísně a kvasinky přemnoží, je pro tělo neuvěřitelně obtížné všechno vyloučit beze zbytku. Co obtížné. Takřka nemožné.

Největší účinek následující proti-plísňové léčby člověk pocítí nejvíc v období neustále se vracejících kvasinek, ale většina z nás si všimne alespoň něčeho – zmizí malá krupička z paží, přestanou se dělat koutky, shodíme pár kil, přestaneme být unavení, vyčerpaní a zničení bez důvodu…

mata peprna etericky olejZdravá životospráva je základem zdravých střev. Ale na plísně už je třeba o něco těžšího kalibru než jsou probiotika či vláknina. Na tyto případy jsou tu připravené rovnou dva silné éteráčky – máta peprná a oregáno, neboli dobromysl.

Máta peprná se používá vnitřně 3 x denně 1-3 kapky. Můžeme nakapat na chleba či do lžičky medu a zapít. Můžeme však kápnout přímo na jazyk a dlouho na něm olej nechat tak, abychom „spálili“ i plíseň jak v ústech, tak celém trávicím traktu. Máta je jeden z nejúčinnějších EO, harmonizuje navíc zažívání.

U dobromyslu ovšem trošku větší pozor. Je o dost silnější. Už jen těžko jej kápneme přímo na jazyk. Tedy pokud si nechceme třikrát denně poplakat a zanadávat hezky z plných plic. Oregáno se používá rovněž 3x denně 1-2 kapičky, buď rovnou do tobolky nebo do medu či rostlinného oleje. V obou případech platí, že podáváme zásadně na plný žaludek.

GrapefruitUž samotná tahle kúra, která může trvat 7-10 dní, nedá plísním a kvasinkám moc šancí přežít. Druhá fáze, hezky to rozdělíme, abychom se nezačali čistit příliš rychle, pak může být stejně dlouhé období grepového jádra. Imunitní systém miluje grepové jádro. Vaše střeva milují grepové jádro. Plísně a kvasinky jej nemůžou ani cítit. Grep z vás tak dostane všechno, včetně vnitřních parazitů.

Třetí fáze už je spíše udržovací, nicméně teď na jaře by o ní měl vědět každý. Je to prachobyčejná a tolik přehlížená pampeliška. Konkrétně listy pampelišky, jenž jsou plné hořčin a dokáží tak nejen působit proti-plísňově a zlikvidovat i mnohé bakterie v zažívací soustavě, působí také jako probiotika. Poradí si jednoduše se vším, co jim přijde do cesty. Jakmile ta žlutá věc začne růst, vyražte na ní. Pár listů denně do vás vpraví dostatek draslíku a vlije vám novou radost do žil. Společně s kvasinkami a plísněmi totiž utíkají i veškeré kožní problémy.

CO NA SOBĚ POCÍTÍTE?

  1. Úlevu. Tělo přestane být těžké, unavené, nemocné.
  2. Svěžest, energii, čistou mysl. Opravdu.
  3. Lepší pleť
  4. Odolný imunitní systém
  5. Srovnání veškerých zažívacích problémů
  6. Ulehčení i při alergiích

JAK SI UDRŽOVAT ZDRAVÁ STŘEVA?

cekanka olejkA teď přijde ta nudnější část. Ale holt je potřeba si říct, že zatímco není obtížné se plísní zbavit, je obtížné udržovat neustále střeva zdravá a čistá. Zvlášť, pokud si člověk nechce odpírat.

Základem je pohyb, pořádně rozhýbat střeva. Společně s pohybem by měla jít zdravá strava bohatá především na vlákninu, která mechanicky čistí klky od nevyloučených zbytků, a probiotika. V období podzimu, když už je po pampeliškách, se dá výborně a se stejnými úspěchy použít i čekanková tinktura. Pakliže jste si někdy dělali vývar z čekanky, asi mi dáte za pravdu, že není nic hořčejšího. Čekanková tinktura se však dává do vody, takže se nemáte čeho obávat

Čím dříve se rozhodnete vyrazit do boje s plísněmi, které nejsou vidět, ale rozhodně se vám tu a tam připomínají, tím dřív se zbavíte všeho, co vás tíží. A to stojí za zvážení 🙂

AKTUALIZACE

Pokud vás vnitřní použití éterických olejů zajímá blíže a rádi byste věděli, jakými základními zásadami se při něm řídit, můžete pokračovat na náš další článek, který se mu věnuje podrobněji. Éterické oleje mají velký léčebný potenciál, ale zároveň se jedná o vysoce koncentrované látky, takže je vhodné přistupovat k jejich užívání s jistou obezřetností.

Zdroj: Převzato z Magazínu BIO obchodu BIOOO.CZ a priznakytransformace.cz

Přejít nahoru