Dr. Kary B. Mullis, který zemřel 7. srpna 2019 ve věku 74 let, důrazně prohlásil, že pomocí PCR-RT nelze přesně diagnostikovat žádnou infekci ani nemoc.
„PCR je proces. Neřekne vám, že jste nemocní. … Měření není přesné“.
Mullis popsal PCR-RT jako „techniku“ spíše než „test“.
Je to užitečná technika, která umožňuje „rychlou amplifikaci malého úseku DNA“.
***
Existuje řada přímých lží a výmyslů používaných k ospravedlnění dalekosáhlých politických rozhodnutí v průběhu posledních 18 měsíců.
Největší lží, kterou pevně uznává jak vědecký názor, tak i WHO, je, že test RT-PCR používaný k „detekci“ šíření viru (a také jeho variant) je nejen chybný, ale ZCELA NEPLATNÝ.
Od počátku v lednu 2020 byla všechna dalekosáhlá politická rozhodnutí potvrzená a prezentovaná veřejnosti jako „prostředek k záchraně životů“ založena na chybných a neplatných pozitivech případu RT-PCR.
Tyto neplatné „odhady“ Covid-19 byly použity k ospravedlnění uvěznění, sociálního distancování, obličejové masky, zákazu společenských setkání, kulturních a sportovních akcí, uzavření ekonomické aktivity a také „vakcíny“ mRNA spuštěné v listopadu. 202o.
***
Test reverzní transkripční polymerázové řetězové reakce v reálném čase (rRT-PCR) přijala WHO dne 23. ledna 2020 jako prostředek k detekci viru SARS-COV-2 na základě doporučení virologické výzkumné skupiny (se sídlem na Charité University Hospital, Berlin), podporovaný Nadací Billa a Melindy Gatesových. (Další podrobnosti naleznete ve studii Drosten)
Přesně o rok později, 20. ledna 2021, WHO odstupuje. Neříkají „Udělali jsme chybu“. Stažení je pečlivě formulováno. (Viz původní dokument WHO zde a také v příloze)
I když WHO nepopírá platnost svých zavádějících pokynů z ledna 2020, přesto doporučuje „opakované testování“ (o kterém každý ví, že je nemožné).
Sporná otázka se týká počtu cyklů prahu amplifikace (Ct). Podle Pietera Borgera a kol
Počet cyklů zesílení [by měl být] menší než 35; s výhodou 25-30 cyklů. V případě detekce viru >35 cyklů detekuje pouze signály, které nekorelují s infekčním virem, jak bylo stanoveno izolací v buněčné kultuře… (Critique of Drosten Study)
Světová zdravotnická organizace (WHO) o rok později mlčky přiznává, že VŠECHNY PCR testy provedené při amplifikačním prahu 35 cyklů (Ct) nebo vyšším jsou NEPLATNÉ. Ale to je to, co doporučili v lednu 2020, po konzultaci s virologickým týmem v Charité Hospital v Berlíně.
Pokud je test prováděn při prahové hodnotě 35 Ct nebo vyšší (což bylo doporučeno WHO), genetické segmenty viru SARS-CoV-2 nelze detekovat, což znamená, že VŠECHNY takzvané potvrzené „pozitivní případy“ uvedené v tabulce kurz za posledních 18 měsíců jsou neplatné.
Podle Pietera Borgera, Bobbyho Rajeshe Malhotry, Michaela Yeadona a kol. je Ct > 35 normou „ve většině laboratoří v Evropě a USA“.
Mea Culpa WHO
Níže je pečlivě formulované „Odvolání“ WHO. Celé znění s odkazem na originální dokument je v příloze:
Pokyny WHO Diagnostické testování na SARS-CoV-2 uvádí, že je zapotřebí pečlivá interpretace slabě pozitivních výsledků (1). Prahová hodnota cyklu (Ct) potřebná k detekci viru je nepřímo úměrná virové zátěži pacienta. Pokud výsledky testu neodpovídají klinickému obrazu, měl by být odebrán nový vzorek a znovu testován pomocí stejné nebo odlišné technologie NAT. (zvýraznění přidáno)
WHO připomíná uživatelům IVD, že prevalence onemocnění mění prediktivní hodnotu výsledků testů; jak se prevalence onemocnění snižuje, zvyšuje se riziko falešně pozitivních výsledků (2). To znamená, že pravděpodobnost, že osoba, která má pozitivní výsledek (detekován SARS-CoV-2), je skutečně infikována SARS-CoV-2, klesá se snižující se prevalencí, bez ohledu na uváděnou specifičnost.
„Neplatná pozitiva“ je základní koncept
Toto není otázka „slabých pozitiv“ a „rizika falešně pozitivních nárůstů“. V sázce je „chybná metodika“, která vede k neplatným odhadům.