Epidemiologická situace se v posledních týdnech zhoršila iv České republice, kde za uplynulé dny hlásí desítky úmrtí. Zajímavostí tamních statistik je, že se objevují dny, kdy koronaviru podlehne více očkovaných než neočkovaných. Informovaly o tom TV TA3 a server iDnes.cz.

Ve čtvrtek 4. listopadu v ČR zemřelo s covidem 27 osob, z toho bylo 18 očkováno a 9 neočkováno. Média dodávají, že u lidí, kteří podlehli onemocnění a kteří nepodstoupili vakcinaci, je věk o něco nižší.

Za uvedený den přibylo 8 419 nakažených, což bylo méně než v předchozích dnech, ale o polovinu více než před týdnem. Zvýšil se i počet hospitalizovaných na 2500 osob, což je nejvíce od května.

Podle zprávy portálu iDnes.cz z 5. listopadu, tento měsíc přibylo zatím 131 úmrtí, v průměru 33 za den. Češi jsou s 22 úmrtími na jeden milion obyvatel za poslední dva týdny na začátku druhé desítky v žebříčku nejvíce postižených zemí v EU.

Situace se přitom zhoršila teprve nedávno. Před měsícem měla ČR jednociferný počet úmrtí s covidem. V polovině října to bylo deset za den, 25. října 20, 31. října 30 a 3. listopadu 40.