Andrej Babiš

„Co se stalo minulý týden? No, byla hlavně mimořádná schůze k pandemickému zákonu. Je to úplně zbytečný zákon, a nakonec koalice, která na tom tak dlouho trvala, se jenom ztrapnila, protože když už jenom došlo na hlasování, tak se zjistilo, že nemají dostatečný počet hlasů. Tak se to zase přeložilo,“ poznamenal Babiš.

„Naši poslanci neobstruovali, oni vystupovali a dávali konkrétní argumenty, že zkrátka my tento zákon nepotřebujeme. Obstruovala SPD. Kolik hodin? 35 hodin. No, a koalice to strašně kritizovala. Akorát že koalice zapomněla na to, že když šlo o třetí čtení zákona o EET, který přinesl do pokladny 33 miliard, 33 miliard, tak opozice a pan premiér Fiala v čele obstruovali od 27. listopadu 2015 do 16. února 2016. Ano, slyšíte dobře. 236 dní obstruovali, a byli na to hrdí, pyšní,“ zmínil dále Babiš.

„Minulý týden mezi hlavními tématy byla samozřejmě inflace, zdražování. Lidé nemají peníze na jídlo. Chudoba hrozí čtvrtině populace. Ano, Fialova chudoba. Proč? No, protože tato asociální vláda lidem vůbec nechce pomoci. A kvůli inflaci vybere obrovské peníze, které jim nechce vrátit,“ podotýká dále Babiš.

Státní rozpočet nazval „matlaninou týdne“. „V pátek jsme k tomu vystupovali. Arogance neuvěřitelná. Trio Stanjura, Jurečka, Síkela. Já bych chtěl znovu vyzvat vládu, aby zveřejnila ty tzv. úspory. Těch 77 miliard. Kde je ten seznam? Kde to máte? Nikdy jste to neukázali. Ten rozpočet je čistý politický marketing. A to je tady titulek jednoho média, který říká, jaké účetní triky jsou v tom rozpočtu. Například, že berou ČTÚ 1,5 miliardy, ale to patří poště. A stát dluží poště peníze. Takže, co se může stát? Stát už dluží 4,5 miliardy za roky 2018, 19, 20. Takže z úspory 1,5 miliardy se může stát výdaj 6 miliard. Jasná manipulace. Dále tady mají snížení podpory pro obnovitelné zdroje o 8 miliard, což samozřejmě není možné, ale pokud se to podaří, tak to bude skvělé. Tady je zase jenom spekulace na nárůst energií,“ poznamenal Babiš.

 

„Takže celý ten rozpočet, který tak hlavně koalice Spolu propaguje, že snížili deficit. Ale když odpočítáme těch 62 miliard, které dostane tato vláda díky vám občanům, protože to zaplatíte v DPH a v odvodech na mzdy, tak samozřejmě ten rozdíl je směšných 34,5 miliardy, a kvůli tomu byla celá tato komedie s provizoriem,“ dodává Babiš.

„V pátek bylo první čtení rozpočtu. Musím říct, že projev pana prezidenta byl neuvěřitelný. Když si vzpomenu, v jakém stavu byl, když jsem ho viděl v Lánech, a to, co říkal v pátek spatra, neuvěřitelný přednes. To je zkrátka zázrak. Pan prezident je svým zdravím mimozemšťan. Samozřejmě jel ty svoje mantry, daňové výjimky a další věci. Ne ve všem já souhlasím. Já jsem pro snižování daní. Je dobře, že jsme lidem snížili tu daň na 15 procent. Problém téhle vlády je, že vůbec nechápe, že má řešit příjmy. V normálním podnikání nejdříve máte příjmy, to znamená EET například, které zrušili, doběh evropských fondů do roku 2020, tam je 214 miliard, 972 miliard nové evropské fondy, a modernizační fond až 1000 miliard. Ale o tom vláda vůbec nemluví. A pokud něco uspoří, nějaké drobné, ať to ukážou. Zatím dělají jenom tupé škrty,“ zmínil Babiš s odvoláním na slova prezidenta, že vláda škrtá v rozpočtu jako cvičený foxteriér.

zdroj: parlamentnilisty.cz

Komentáře