Screenshot foto Youtube

Proč se rozhodla pracovat v německém zdravotnictví? Jak vidí současnou společenskou situaci?

V rozhovoru se zabýváme otázkami segregace a rozdělení společnosti, hovoříme o pohledu na primární zdravotní péči a jejím zanedbávání v posledních dvou letech.

Jaký je současný postup léčby a podávání při léčbě potenciálních pacientů? Klademe otázky týkající se spolupráce občanské společnosti nebo vzniku Deklarace sester v zemi. Hovoříme také o vizích a návratu k větší soběstačnosti lidí. (poznámka: rozhovor byl veden 26. ledna.)

„Klasická medicína přestala fungovat. Vždycky to bylo tak, že pacient měl kašel, tak šel do lékárny něco koupit, uvařil si čaj, a když to nezabralo, šel k lékaři na vyšetření. Nyní se vše obrátilo. Lékaři většinou telefonovali a říkali lidem, ať jdou hlavně na vyšetření, uvidí a pak možná něco vyřešíme. Pacienti často zůstávali velmi nereagující, takže došlo ke dvěma dalším situacím. Lidé chtějí osobní kontakt. Lidé tedy buď vyhledávali osobní kontakt v nemocnicích, které byly v rámci ambulancí přetížené, nebo nechodili nikam a do nemocnic na jednotky intenzivní péče se pak dostávali velmi pozdě, protože primární zdravotní péče byla zanedbaná. Systém zcela selhal. Nechápu, jak je to možné… ,“ říká v rozhovoru zdravotní sestra Eva Peterková.

Více ve videu:

zdroj: infovojna.sk