Zajatý ruský voják

Voják uvedl, že 24. února v Charkově dostali rozkaz střílet na civilisty – ale když on a jeho spolubojovník odmítli, jejich spolubojovníci na ně zahájili palbu.

Zajatý voják se spolu s poručíkem snažili zachránit dvacetiletou ženu a její matku, než byli zastřeleni.

Na videozáznamu uvedl, že se ukrajinští lidé schovali, když ruské jednotky začaly střílet.

Řekl: „Pak vaše (ukrajinské) jednotky začaly střílet na naše. A pak, zatímco na naše stříleli, já a můj poručík jsme pomáhali civilistům.“

Když hovořil o dvou ženách, kterým pomáhali, voják řekl: „Vím, že to byla žena: „Poručík k nim přiběhl, začal je vytahovat z auta a křičel ‚pojďte sem‘.

„Asi za 20 minut si všimli, že já a poručík zachraňujeme civilisty, a byl vydán rozkaz zastřelit mě, poručíka i civilisty. VIDEO ZDE.

„Poručíka zabili, pak začali střílet na matku. Ta zemřela také s ním.

„Já a dcera jsme začali ustupovat. Moje síly mě začaly střílet do nohou.

„Nebýt té garáže, zabili by mě stejně jako matku a poručíka.“ „Nebylo to tak, že by mě zabili.

 

Popsal, jak s dcerou seděli za garáží, dokud střelba neutichla a oni mohli odjet poté, co dcera získala z těla své matky klíče od auta.

Voják řekl: „Doplazil jsem se k autu a ona mě posadila na zadní sedadlo. Nastartovala auto a odjela.“

Zpráva přichází poté, co samostatné video ukázalo ruského vojáka, který říká, že mnoho vojáků utíká z války – přestože jim hrozí potenciální sedmiletý trest vězení za dezerci.

Muž na videu řekl: „Všichni vojáci, kteří jsou v Afghánistánu, jsou na útěku z armády: „Mnozí už odešli domů. Mnozí utíkají, nechtějí jít do války. Proč to dělají? Nikdo to nepotřebuje, tuhle válku. Nikdo ji nechce.

Komentáře