10 věcí, které jste možná nevěděli o vagíně

0
1233

[J]aký je původ slova „vagína“…? I když občas přicházíme s různě kreativními slovy, abychom popsali danou část ženského těla, nejčastěji stejně používáme slovo vagína. Pravdou je, že vagína jen specifickou částí celého orgánu představující vnitřní tunel vedoucí z vnějších pohlavních orgánů do pochvy. Běžně ale používáme toto slovo pro označení celé věci.

 

Slovo pochází asi z doby kolem roku 1680 a je odvozeno z latiny, kde má význam pouzdro nebo pochva. Když se ale podíváme do latinského výkladového slovníku, pak dostaneme odpověď: „jakákoliv struktura připomínající pouzdro“.

Kde má svůj domov klitoris?

Klitoris je jako malý knoflíček vztyčená část ženského genitálu. Začíná se vyvíjet podobně jako penis s předkožkou. Asi v šestém týdnu těhotenství se pohlavní orgány začnou od sebe odlišovat v závislosti na chromozomech.

Přestože je na toto místo poukazováno jako na horké tlačítko, klitoris svým tvarem připomíná něco jako klíční kost. Je zde 8000 nervových zakončení oproti 4000 nervových zakončení v penisu.

Většinou víme, kde je G-bod. Ale co A-bod?

G-bod je zvláštní erotogenní oblast nacházející se v pochvě a připomínající tvar fazole. Nachází se na horní stěně pochvy. Tato oblast byla pojmenována podle vědce Grafenberg.

Věděli jste ale, že existuje ještě další místo? Zóna se nachází na přední poševní klenbě, má označení A-bod a nachází se hlouběji v pochvě. Říká se, že stimulace A-bodu vede k ohromujícímu orgasmu. Najít A-bod je ale mnohem obtížnější než-li G-bod. Máte ale určitě šanci na úspěch!

Může žena mít skutečně mokrý orgasmus?

Dříve se mělo za to, že jde o velký sexuální mýtus, ale v současné době bylo prokázáno, že žena může mít svého druhu ženskou ejakulaci. Některé ženy tvrdí, že při tom mají v prvním momentě pocit, jako když se pomočí. Proto se to i často za to zaměňuje.

Pravdou je, že občas může během orgasmu dojít k nedobrovolnému pomočení, ale za jiných okolností ženy produkují určité množství mléčné substance (ženský ejakulát). Stačí jen najít ten správný bod.

Je sex pro tebe dobrý?

Ano. Jsem si jistá, že tohle je odpověď, kterou jste chtěli slyšet a mohu vás ujistit, že je pravdivá.

Mít orgasmus, když máte sex s partnerem a nebo díky masturbaci, je pro vaše tělo velice zdravé. Kromě toho, že spálíte kalorie z pohybu, vám sex přináší ještě několik výhod: reguluje menstruační cyklus, snižuje nebezpeční deprese, snižuje riziko rakoviny prsou a děložního čípku, zabraňuje stresu, uvolňuje od chronických bolestí a zvyšuje odolnost imunitního systému.

Sex byl vždy chápán jako skvělý způsob, jak se zbavit bolení hlavy!

Má ochlupení na přirození nějaký smysl?

Vědci se domnívají, že ochlupení může sloužit jako ochrana proti nečistotám a tím chránit vagínu proti infekci. Může též pomáhat uvolňovat feromony a může působit atraktivně pro některé sexuální partnery.

Přesto je realita taková, že v kombinaci se spodním prádlem, může způsobit opruzení, nepříjemné svědění a zápach ze směsi zbytků moči a odumřelé svrchní kůže, proto je lepší svoji zahrádku udržovat.

Co ještě jiného bystě měli vědět o ochlupení?

Je tu ještě několik zajímavostí. Ochlupení má životnost zhruba tři týdny, po kterých má tendenci samovolně vypadávat. To je taky důvod, proč nikdy nevyroste příliš dlouhé. Přesto nejdelší známé ochlupení mělo 71 centimetrů!

Vlasové folikuly jsou oválného tvaru, což způsobuje, že ochlupení je většinou tak kudrnaté. Mnoho lidí též poznamenalo, že odstín barvy vlasů na hlavě je mnohdy jiný než-li odstín barvy ochlupení. To je běžný jev a je to výsledkem různé hladiny melaninu v těle. Občas může být ochlupení úplně jiné barvy než-li je přirozená barva vlasů.

Věděli jste, že vagína se dokáže sama čistit?

Je samozřejmě pravda, že byste měly svoje ženské partie udržovat v čistotě a to s použitím jemného neparfémovaného mýdla a nebo nejlépe jen s využitím čisté vody. Rozhodně není třeba provádět nějaké zvláštní vnitřní čištění. Vagína je schopna se vyčistit sama! Ve skutečnosti provádí sama čištění stydkých pysků a pochvy a je to pro ni naprosto přirozená věc. V opačném případě by totiž mohlo dojít k nerovnováze přirozeného pH a k infekci.

Jste si vědomi síly vagíny?

Vaginální stěny jsou tvořeny silnou vrstvou svalů. Uvědomte si, že tyto svaly jsou dost silné na to, aby porodily dítě! Tyto svaly můžete posilovat cvičením.

Věděli jste, že existuje světový rekord nejsilnější vagíny? Ruská gymnastka, Tatyana Kozhevnikova, v současné době drží světový rekord v Guinessově knize rekordů. Svojí vagínou uzvedla 14 kg závaží.

Zejména v asijských zemích existuje tradice žen, které dokáží své poševní svaly ovládat tak dokonale, že mohou vymačkat partnerům penis jako citron.

Chtěli byste slyšet další zvláštnosti?

Existují příběhy o vagínách, které v sobě měly zuby a dokázaly ukousnout penis. Do jisté míry to může být realitou. Některé ženy mohou mít podkožní cistu, která v sobě může mít něco jako zuby.

V souvislosti s ostrými zuby můžeme ještě připomenout, že žraloci a vagína mají přeci jen něco společného. Existuje látka, která se vyskytuje jak v žralocích játrech, tak v ve vagíně jako mazivo.

V některých afrických zemích jsou velice ceněny velké stydké pysky. Některé ženy si tak úmyslně dávají na stydké pysky závaží, aby tak zvětšily svoji atraktivnost. Je znám případ, kdy žena měla pysky dlouhé až 23 cm.

[buttongroup]

[/buttongroup]

[buttongroup]

[/buttongroup]

RSS Protext – kultura

  • Vzpěračky Masters nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU pro Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Skupina vzpěraček Masters se rozhodla udělat něco neobvyklého a zábavného pro dobrou věc. Nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU, kde se nachází sbírka historických automobilů. Je plný barevných a originálních snímků, na kterých vzpěračky pózují s různými vozidly z minulosti.Kalendář je určen pro podporu Nadačního fondu Úsměv nejen […]
  • Konference Creative Edge představí umělou inteligenci v kontextu vizuální kultury
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Dne 22. ledna 2024 v pražském CAMPu proběhne konference Creative Edge. Stane se místem setkání předních myslitelů, umělců a technologů se zájmem o AI. Hlavním lákadlem konference je Luba Elliott je britská kurátorka a výzkumnice specializující se na umělou inteligenci v kreativním průmyslu a dále německý umělec a světový […]
  • Vyšla kniha Marketing a PR v architektuře
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - První publikace svého druhu přehledně shrnuje všechny způsoby marketingové prezentace a komunikace v oblasti architektury a interiérového designu. Úvodní slovo ke knize Radka Váni napsala světoznámá architektka Eva Jiřičná.Autor s dvacetiletou zkušeností v oboru přehlednou formou vysvětluje krok po kroku, jak správně komunikovat v oblasti architektury.Od stanovení základní marketingové […]