Joe Biden foto Shutterstock

Je to zápletka se třemi kroky, všechny hrozné a každý pravděpodobně horší než ten předchozí.

Prvním krokem je odhodlání uzavřít s Íránem novou milou jadernou dohodu. Neexistuje žádný dobrý důvod, jen fetiš ke zrušení všeho, co Donald Trump udělal.

Moudře potopil první špatnou dohodu, takže prezident Biden je pevně odhodlán uzavřít novou a je blízko cílové čáry, což znamená, že Írán by mohl uniknout sankcím a jeho ropa by mohla zasáhnout světový trh.

Druhým krokem v nadějné katastrofě je, že Bílý dům nechává ukrajinského řezníka Vladimira Putina zprostředkovávat rozhovory mezi Amerikou a Íránem. Jak jsem poznamenal minulý týden, na jedné straně je Putin válečný zločinec, který prší smrtí a ničením milionů civilistů, a na druhé straně mu důvěřujeme, že uzavře neotřesitelnou dohodu, která zabrání šíleným mulláhům získat konečné zbraně hromadného ničení.

A vzhledem k Putinovým snahám o světový mír by jakékoli stavební práce, které Rusko dělá v Íránu v souvislosti s jadernou dohodou, byly vyňaty ze sankcí uvalených na Ukrajinu. Jak by řekl Biden, žádný vtip.

Pokud to zní naprosto šíleně, získejte zátěž třetího kroku. Bidenovi boti aktivně zvažují, jako bonus k mulláhům, odstranění teroristického označení jejich hlavní vojenské skupiny, Islámských revolučních gard.

Připomeňme si, že Trump dronoval dlouholetého velitele elitních jednotek Quds gard, generálmajora Qasema Soleimaniho, který byl zodpovědný za zabití a zmrzačení tisíců amerických vojáků v Iráku. Sulejmání šířil teror v regionu po celá desetiletí, přesto Biden během kampaně v roce 2020 řekl, že by zásah nenařídil.

Jeho námitka je pravděpodobně relevantní vzhledem k tomu, že Írán přidal požadavek na odstranění nálepky teroru. Usoudili, že tlačí na otevřené dveře s vrchním usmiřovatelem.

Pokud jde o Bidena, pravděpodobně řekne ano požadavku ze stejného důvodu, z jakého chce v první řadě zcela novou dohodu: Trump. Bývalý prezident označil revoluční gardy za terorismus v roce 2019, rok předtím, než odstranil Sulejmáního.

  „Bílé přilby" nedovolily otci pomoci raněnému dítěti kvůli propagandě!

Zprávy říkají, že vše, co skupina musí udělat, je slíbit se a přestat zabíjet nepřátele Íránu na celém Středním východě a samostatná dohoda zruší sankce blokující jeho financování, cestování atd., Jako by to byla obchodní komora. Píše portál NYPost.

Celá tato představa je tak daleko od grafů, že Jewish News Syndicate uvádí, že izraelští vůdci, již nespokojení s vyhlídkou na jakoukoli dohodu s Íránem, zpočátku odmítali uvěřit, že by Bílý dům vůbec uvažoval o poskytnutí volného průchodu Revolučním gardám.

Komentáře