Ilustrační obrázek foto Pixabay

Co může nejvíc rozložit společnost než špatně skrývaná závist v době kdy se místním obyvatelům snižuje jejich životní úroven. Vše stojí víc a lepší to dlouho nebude. Budeme si kvůli válce utáhnout opasky. S tím se nedá nic dělat. Musíme na sobě začít šetřit. Nemůžeme nečinně přihlížet jak agresivní ruský fašistický soused zabírá kolem sebe části území, které mu nepatří a vyhrožuje všem okolo. Ničí a zabíjí.

Porostou nejen životní náklady každé rodiny, ale náklady celého státu. Především na pomoc válečným uprchlíkům. Bude to hodně drahé a pro celou společnost náročné. Část společnosti to chápe a pomáhá. Ta druhá část začíná více či méně nenápadně proti uprchlíkům štvát.

Ono se vždy něco najde, že pane Hannigu? Obava, že uprchlíci ve skutečnosti neutíkají před válkou a ženy s dětmi se jdou v Česku přisát na pomoc, kterou jim náš stát „bohatě“ poskytuje. Pan Hannig našel i další klacek, který lze na válečné uprchlíky vytáhnout. Na stanici metra C si všiml, že mnozí z nich nemají nasazenou roušku. Jsou nedisciplinovaní a ohrožují národ….

Co k takovým názorům napsat? Nejen pan Hannig dělá přesně to co nepřítel, který k nám válečné uprchlíky vyhnal potřebuje. I to je součást jeho strategie. Rozeštvává lidi a ničí morálku celé společnosti, která by nyní měla být silná a připravená postavit se společně proti agresi. Proti rozpínavosti, vyhrožování a vydírání Ruska. Jestli si nejen pan Hannig nevšiml tak ruská agrese, která zabíjí pokojné lidi a vyhání je z domovů je namířena i proti nám.

Chápou vůbec ti lidé, co zde se závisti, hlouposti či z pocitu ohrožení vlastního „klídku a smrádku“ štvou proti válečným uprchlíkům, že dělají jen užitečné idioty pro putinovské Rusko?

  Ondráček: Nemusíme přijímat migranty, abychom se kulturně „obohatili“, stačí vývoj českého školství a mediální žumpa

A pokud pan Hannig vyzývá k jednání a ukončení války, může odcestovat do Kremlu. Takovou významnou návštěvu tam jistě přijmou. Kleknout si před Putina a poprosit ho, aby byl tak laskav a ukončil agresi proti sousednímu státu. Tam je začátek i konec všech problémů s válkou. Stáhnul ruská vojska z Ukrajiny, přestal zabíjet a vyhánět místní obyvatele. Těch už uteklo přes čtyři miliony. Jistě kvůli penězům. V takovém Moldavsku se v nich musí určitě přímo válet….

Měli bychom si uvědomit, že i uprchlická vlna je jednou ze zbraní Kremlu jak poškodit a rozložit svoje protivníky a podle toho se chovat. V prostředí kde vládne závist, hloupé pomluvy proti válečným uprchlíkům a strach o vlastní plné korýtko to může být hodně ničivá bomba.

Nenechme ji naplno vybuchnout.

https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=785709

A pokud jde o nenasazené roušky válečných uprchlíků ve stanici metra C. Mohu z osobní zkušenosti napsat, že při mé poslední cestě vlakem do Olomouce a v místní MHD už tak polovina lidí a to včetně mě roušky neměla. Nikdo nic neřešil….

PS. Omlouvám se, že se nemohu účastnit diskuze. Můj přístup do diskuze je stále za trest zablokován.

Autor: Zdeněk Bárta

Komentáře