„Řídil jsem se tím, co mi bylo řečeno. Velitel mi řekl, že válečná kořist je válečná kořist. Neudělali jsme nic, co by neudělal někdo jiný,“ hájil Filip Simon své počínání na Ukrajině pro server.

Server iRozhlas o víkendu informoval, že Národní centrála proti organizovanému zločinu podezřívá dva české dobrovolníky z rabování ve válečné zóně v okolí Kyjeva. Podle policie šlo o příslušníky praporu Karpatská Síč ukrajinské armády, který bojoval s ruskou armádou poblíž hlavního města. Kromě toho je nejméně jeden z Čechů podezřelý, že na Ukrajinu odcestoval bez povolení, které musí zájemcům o službu v zahraniční armádě podle médií předem udělit prezident republiky.

Podle informací z Hradu umožnil prezident Miloš Zeman 11. května 103 Čechům vstoupit do ukrajinských ozbrojených sil. Dalším dvěma stovkám žádostí nevyhověl.

Simon řekl Seznamu Správam, že koncem března v opuštěném domě ve vesnici na okraji Kyjeva vzal mimo jiné asi 12 stříbrných investičních slitků. „Byly zapečetěné v igelitu a v krabici byl certifikát ukrajinské banky. Nevím, kolik gramů měly slitky,“ řekl bývalý dobrovolník a dodal, že své jednání zpětně považuje za chybu.

Nejvíce však lituje ukradeného červeného baretu ukrajinské armády. „Červené barety vždy patřily výsadkářům a speciálním jednotkám. Musíte si ho zasloužit,“ řekl Simon a dodal, že ho vojáci zbili za krádež baretu.

Simon Seznamu řekl, že koncem března v opuštěném domě ve vesnici na okraji Kyjeva vzal mimo jiné asi 12 stříbrných investičních slitků. „Byly zapečetěné v igelitu a v krabici byl certifikát ukrajinské banky. Nevím, kolik gramů měly slitky,“ řekl bývalý dobrovolník a dodal, že své jednání zpětně považuje za chybu.

Nejvíce však lituje ukradeného červeného baretu ukrajinské armády. „Červené barety vždy patřily výsadkářům a speciálním jednotkám. Musíte si ho zasloužit,“ řekl Simon a dodal, že ho vojáci zbili za krádež baretu.

zdroj

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]