Ilustrační obrázek - foto - Pixabay

„Musíme tomu věnovat zvláštní pozornost a zajistit, aby se podobné incidenty neopakovaly,“ řekl ministr deníku Il Messaggero.

Konzervativní politici však tvrdí, že právě politika prosazovaná italskou levicovou technokratickou vládou tento nárůst kriminality podněcuje. Říkají, že takové incidenty pozoruhodně chybí v zemích, jako je Maďarsko a Polsko, které zaujaly přísný přístup jak k nelegální migraci, tak ke zločinu.

Vzhledem k nadměrné roli cizinců v této události a přítomnosti afrických vlajek, jako je marocká vlajka, italští konzervativní politici poukázali na incident jako na důkaz, že jsou zapotřebí přísnější imigrační kontroly.

Vůdce Ligy Matteo Salvini řekl, že „dětské gangy“ již dlouho sužují Itálii a úřady jsou bezmocné je zastavit, pokud nesníží věk pro trestní odpovědnost. Píše portál RMX.

Salvini také zveřejnil na Twitteru video o jednotlivcích, kteří zveřejňují to, co říkají, že bude opakováním toho, co se stalo u jezera Garda; zpráva se šíří na TikTok. Nyní existují obavy, že by mohl vypuknout druhý incident násilí, protože Itálie se připravuje na svou turistickou sezónu.

„Peschiera del Garda byla jen zahřívací kolo. Uvidíme se v Riccione,“ tvrdí video s odkazem na další italské návštěvníky městské párty, kteří se plánují shromáždit.