Co si pak myslí o občanech, kteří jim na tyto dávky přispívají, řekla jistá Ukrajinka, která si zažádala o dávky v Německu…

Toto video už naštvalo v Německu mnoho lidí: Ukrajinka vysvětluje, jak mohou uprchlíci v Německu získat několik tisíc eur – kromě bydlení a sociálních dávek (video lze zvětšit kliknutím na šipky v pravém dolním rohu):

Ve skutečnosti to vypadá jako instrukce k tomu, jak oškubat stát. Video dokonce hrdě představuje vyplacenou částku. Ale to není všechno: Na konci klipu se Ukrajinka také vysmívá daňovým poplatníkům – zejména těm z Ruska, kteří žijí a pracují v Německu. S polibkem „děkuje“ za jejich peníze z daní….

Konkrétně je video o pomoci na počáteční vybavení bytu. Kromě nejdůležitějšího nábytku to zahrnuje také například nádobí nebo potřebné domácí spotřebiče.

Ve skutečnosti úřad práce v Německu platí nejen  běžné dávky – sazbu Hartz IV nebo sazbu sociální pomoci, ale také platí za počáteční vybavení bytu, nájemné a náklady na vytápění – ale ne náklady na elektřinu. Úřad hradí příspěvky na zákonné zdravotní pojištění a spoluúčast pro děti a mládež, jako jsou klubové příspěvky, náklady na oběd a cestovní náklady. Existují také další dávky pro rodiče samoživitele.

Poznámka redakce ČZ: Otázkou je, kdo za videem stojí. Zatím se nepotvrdilo, že by se opět jednalo o podvod. Pokud se objeví nové informace, budeme zprávu aktualizovat.

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ