Ilustrační obrázek - foto - Pixabay

„Začalo to drobnými krádežemi, když se v sousedství naší zahrady postavil penzion. Ztrácely se nástroje, mizely plodiny. Když jsme se ozvali, přišly výhrůžky,“ popsala začátek Jitka, která už přišla o dva psy.

První bylo pořezané, ale veterináři se ho podařilo zachránit. Později byl však otráven. Druhý dopadl stejně. Nyní má rodina třetího psa, kterého našla na ulici a neustále se o něj bojí. „Každé ráno kontrolujeme, jestli za dveřmi nebo na okně něco není. Je tu jen strach a pláč,“ dodala Jitka.

Neznámý sadista nezabíjí jen psy. Někdo rozčtvrtil tři kočky paní Marie a nechal je rozházené před jejím domem. Píše portál koktejl.sk.

„Nejdřív jsem našel hlavu, ležela hned u plotu. Bylo to asi před třemi lety. Druhá kočka už byla rozčtvrcena na kusy – hlava, ocas a nohy od těla. A před čtrnácti dny jsem našla další mrtvou kočku, opět rozčtvrcenou,“ popisuje hrůzný výjev Jitčina sousedka.

Obě ženy se snažily problém vyřešit s obcí a mluvily s majitelem ubytovny, ale nic nepomohlo. Po posledním incidentu však již celou věc nahlásili policii. „Nevím, kdo to dělá, ale zřejmě to nemá v hlavě v pořádku. Nespíme kvůli tomu, máme strach, bojíme se, co bude dál,“ dokončila Jitka.

RSS Protext – kultura

  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]
  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]