Ilustrační obrázek foto Pixabay

„U dvou homosexuálů žijících v Paříži se na začátku června rozvinuly příznaky opičích neštovic a šli do nemocnice, kde byly jejich léze identifikovány jako způsobené touto chorobou,“ uvádí Telegraph. Píše portál Summit News.

„Nevýhradní pár ve věku 44 a 27 let vyvinul bolavé léze v anální oblasti, stejně jako po zbytku těla týden po sexu s jinými muži.“

12 dní poté, co pár hlásil do nemocnice trpící příznaky opičích neštovic, bylo zjištěno, že jejich čtyřletý samec italského chrta má také léze a pustuly na žaludku.

Mediální zprávy o tomto problému naznačovaly, že k infekci došlo pouze v důsledku toho, že pes byl v těsné blízkosti infikovaného páru a nezabýval se skutečností, že pes také trpí „anální ulcerací“.

Jinými slovy, se vší pravděpodobností, s vědomím, že jsou infikováni opičími neštovicemi, se homosexuální pár zapojil do análního sexu se svým vlastním psem.

„PcR test odhalil, že pes měl opičí neštovice a genetické sekvenování zjistilo, že se 100% shoduje s kmenem, který infikoval jeho majitele, což naznačuje, že pes chytil virus od svých majitelů.“

Komentáře