Údajná firma Alfa Omega Pohledávky s.r.o. vyzývá z telefonního čísla 704 725 288 k zaplacení dluhu například za nájem, pojištění automobilu, případně dalších pohledávek. Lidé by na tyto SMS neměli reagovat a naopak měli neprodleně kontaktovat policejní linku 158.

„Převzali jsme váš závazek ohledně neplacení nájmu v městském bytě v Šumperku k dalšímu šetření, možná, že posíláte peníze na jiný účet, zítra v 10 hodin vás navštívím na vaší adrese za účelem dalšího jednání, připravte si předmětné doklady s pozdravem Alfa Omega Pohledávky s.r.o.“

Tuto SMS zprávu z telefonního čísla 704 725 288 obdržela obyvatelka Šumperku. „Nejprve jsem se lekla, že jsem poslala nájem na špatný účet, proto jsem kontaktovala radnici, kde úřednice potvrdila, že mám vše v pořádku a nic nedlužím. Proto jsem se obrátila na policii i na starostu města,“ popisuje případ Šumperanka.

Když na SMS odpověděla, že si na radnici vše ověřila, a že nic nedluží, byla firmou Alfa Omega Pohledávky s.r.o. vyzvána, aby si nachystala finanční jistinu a našla si dobrého právníka.

Město proto upozorňuje, že v žádném případě svým dlužníkům NIKDY neposílá SMS zprávy, o upomínkách informuje vždy formou doporučeného dopisu. Případné dlužné částky nepředává město k vymáhání jiným subjektům, což by se občanům města výrazně prodražilo, ale dluhy vymáhají pouze zaměstnanci městského úřadu nebo v další fázi soud. Město nespolupracuje s žádnou vymahačskou firmou.

Dle informací od občanů podobné SMS zprávy ze stejného čísla přišly i dalším lidem. Podvodná firma se snaží mimo nájemné vymáhat i údajné dluhy za pojištění automobilu, případně by mohla žádat o úhradu i jiných pohledávek.

(šč), il.foto: vectorstock.com

Komentáře