Vladimir Putin foto Pixabay

Vladimir Putin byl nespokojenými kremelskými insidery obviněn ze ztráty kontroly nad válkou na Ukrajině a z toho, že se chová stále iracionálněji. Ruská armáda utrpěla ponižující porážku, když byla nucena ustoupit z většiny Charkovské oblasti po nedávném zničujícím protiútoku Kyjeva. Putinovy strasti na bojišti se nadále vrší a ztráta Lymana o víkendu se potvrdila.

Zprávy z pondělního rána naznačují, že kyjevská armáda se nyní blíží ke Kreminně, protože pokračuje ve svém tlaku na Lysychansk a Sievierodonetsk.

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov obvinil velitele ruské skupiny armád Střed, generálplukovníka Alexandra Lapina, z kapitulace u Lymanu. Píše portál Express.co.uk.

Čečenský silák však pohodlně přehlédl skutečnost, že jeho kremelský šéf je stále více zodpovědný za vedení vojenské kampaně na vlastní pěst.

Západní zpravodajští analytici tvrdí, že ruský prezident je tak osobně zapojen do války, že dělá operační a taktická rozhodnutí „na úrovni plukovníka nebo brigádníka“.

Nyní jsou údajně kremelští zasvěcenci stále více nespokojeni s rozhodovacími procesy svého vůdce a de facto vrchního velitele.

Farida Rustamova, ruská investigativní novinářka, tvrdí, že kremelští zasvěcenci jsou stále více frustrováni Putinovou neochotou vysvětlit svá rozhodnutí.

Kritizovali také prezidenta za to, že odmítl konzultovat s ostatními před vypracováním svých plánů.

Ve svém blogu Fairdaily paní Rustamova napsala: „Nikdo nikomu nic nevysvětluje,“ řekl jeden nespokojený zdroj blízký vládě.

„A šéf státní banky řekl, že je velmi znepokojen tím, že ruský vůdce přijímá všechna rozhodnutí výhradně bez konzultace.

„Je zde naprostý nedostatek koordinace. Je to nepořádek. Putin říká každému jiné věci,“ řekl zdroj blízký vládě.