Nyní můžeme tuto rostlinu oficiálně považovat za uznávanou prevenci a léčbu rakoviny.

Podle Amy Willisové, poradkyně pro léčbu rakoviny, americká vláda právě přidala na své oficiální webové stránky informace o užívání konopí a kanabinoidů (účinných látek v marihuaně).

Jak uvádí:
Národní institut zdraví, který je součástí amerického ministerstva zdravotnictví, nyní uvádí, že kanabinoidy jsou již užitečné při léčbě rakoviny a vedlejších účinků léčby rakoviny. Konopí lze konzumovat jak v inhalační formě, tak v pečených výrobcích, pitím čaje nebo stříkáním výtažků pod jazyk.“

Zdravotní přínosy konopí
Na webových stránkách amerického Národního ústavu zdraví (NIH) jsou dále uvedeny zdravotní účinky konopí.

Jedná se především o následující:

Úleva od stresu
úleva od bolesti
potlačení zánětu
antivirové účinky
snížení úzkosti
protirakovinné účinky
uvolnění svalových křečí u roztroušené sklerózy
mnoho dalších
Kromě toho stránka uvádí laboratorní testy, které zjistily, že marihuana úspěšně ničí mnoho typů rakoviny.

Stejně jako před deseti lety doporučovalo marihuanu několik vědeckých studií, letos aktualizoval své publikace Národní institut pro zneužívání drog.

Uvádějí, že marihuana zmenšuje nádory tím, že zabíjí rakovinné buňky, což znamená, že pacienti již nemusí podstupovat chemoterapii a mohou být léčeni výtažkem z marihuany, který se aplikuje ve formě oleje kapáním na jazyk.

Když tedy nyní i americká vláda oficiálně uznala protirakovinné účinky marihuany, změní svůj postoj k této bylině i vlády ostatních zemí světa, včetně Slovenska?

Marihuana je neuvěřitelně prospěšná rostlina. Nemá žádné vedlejší účinky a účinně léčí mnoho závažných zdravotních problémů včetně rakoviny.

Je proto naší povinností bojovat za mnoho trpících pacientů, pro které může léčba založená na marihuaně znamenat významnou změnu v jejich léčbě.