Země před pandemií přiváděla téměř 56 milionů návštěvníků ročně a nyní se pokouší zvýšit svůj cestovní ruch zpět k těmto číslům před pandemií tím, že rozdává 500 000 letenek.

Tento krok přichází jen několik dní poté, co země zrušila svůj povinný požadavek na karanténu hotelů, napsala CNN Travel tento týden.

Letištní správa Hongkongu (AAHK) řekla CNN, že půl milionu letenek bude vyhrazeno pro globální návštěvníky a obyvatele. Vstupenky mají při kombinaci hodnotu asi 254,8 milionu dolarů.

Mluvčí AAHK uvedl: „V roce 2020 letištní správa Hongkong zakoupila přibližně 500 000 letenek předem od domácích leteckých společností na území jako součást záchranného balíčku na podporu leteckého průmyslu.“

„Nákup slouží k injekci likvidity do leteckých společností předem, zatímco letenky budou rozdány globálním návštěvníkům a obyvatelům Hongkongu v kampani na obnovu trhu,“ pokračovali.

Jak uvádí zpráva, Hongkong se odřízl od zbytku světa kvůli přísným karanténním pravidlům Covid-19, která téměř znemožnila cestovat do země. Hongkongská pravidla „v jedné fázi vyžadovala, aby příchozí cestující strávili 21 dní v hotelovém pokoji na vlastní náklady, přičemž vstup byl povolen pouze obyvatelům Hongkongu,“ napsala CNN.