Ilustrační obrázek foto Pixabay

Ruský televizní moderátor na Twitteru tvrdil, že ruská jaderná raketa má schopnost zasáhnout Londýn za pouhých devět minut. Vladimir Solovjov hovořil o hypersonických raketách Kinžal, které byly později sdíleny na platformě sociálních médií.

Solovjov v diskusi řekl, že rychlost raket znamená, že hlavní město by mohlo být zasaženo za méně než 10 minut a bylo by to „sbohem Londýnu“.

Ruský propagandista řekl: „Všichni tam dnes začínají být hysteričtí, protože se to z Běloruska dostane do Londýna za devět minut.

Rusko říká, že jaderná ponorka je „státní tajemství“

„Raketa Killjoy, známá také jako Kinžal, má dosah přes 2000 km a může dosáhnout rychlosti 12krát vyšší než zvuk, devět minut a ‚ahoj Londýne!‘ nebo spíše ‚ahoj a sbohem Londýne!'“

Raketa byla odhalena Kremlem v roce 2018 a projekt protiraketové obrany tvrdí, že může dosáhnout vzdálenosti přes 1900 km. Píše portál Express.co.uk.

Kreml však v září zůstal v rozpacích, když jedna z jeho raket havarovala a dopadla do oblasti severního Kavkazu v Rusku, kde bylo zraněno osm lidí.

V září ruský prezident varoval Západ, že jeho hrozby nejsou blufem.

Putin řekl: „To není bluf. A ti, kdo se nás pokoušejí vydírat jadernými zbraněmi, by měli vědět, že korouhvička se může otočit a namířit na ně.“