Screenshot video topky

Skutečnost, že celé video je zřejmě jen výsměšnou satirou, protože se v něm objevuje celá tvář imitátora, který se Zelenskému podobá jen vzdáleně, je však pro některé nepochopitelná a mnozí ho vzali s plnou vážností a domnívají se, že jde skutečně o ukrajinského prezidenta. To však není pravda, jak připomíná slovenská policie.

Policie se domnívá, že jde o práci dezinformátorů, a zvažuje, co je k tomu motivuje. „Ukrajina si ve válce vede dobře, osvobozuje svá území a má podporu téměř celého světa. Cílem této snahy je obrátit sympatie veřejnosti a udělat z Volodymyra Zelenského zhýralce. Je to součást informační války Kremlu,“ uvádí policejní zdroj.

Podle policie na videu není ukrajinský prezident, ale pouze osoba, která se mu podobá. „Aby byl dojem ještě lepší, má na sobě podobné oblečení, jaké nosí ukrajinský prezident. Toto oblečení je velmi důležité, protože podvodníci chtějí vyvolat dojem, že video je aktuální. Některým Slovákům však tato podívaná stačí k tomu, aby se utvrdili ve svém názoru na Volodymyra Zelenského, který jim již několik měsíců servíruje ruská propaganda,“ dodala policie.

Sociálne siete opäť valcuje

Vľavo je fotografia z hoax klavírového videa, napravo skutočný prezident Zelenskyj.
Zdroj: Facebook/J.H., SITA/AP Photo/Efrem Lukatsky
Více info a video na topky.sk