Ilustrační obrázek_foto_Penske Media Corporation

Analýza Institutu zdravotnických metrik a hodnocení (IHME) na Lékařské fakultě Washingtonské univerzity odhaduje, že Čína, která má stále několik lockdownů, má nejnižší úroveň imunity vůči COVID-19 na planetě.

Jiné země, které nezavedly tvrdé lockdowny, včetně Ruska, Singapuru a Brazílie, mají podle výzkumu nejvyšší úroveň imunity.

Výzkum odhaduje míru imunity podle počtu nakažených, proočkovanosti a toho, kolik času mezitím uplynulo.

VIDEO: Česká zdravotní sestra žijící v Německu hovoří o obrovské cenzuře a totálním selhání zdravotnictví v době Covidu: „Celý svět se zbláznil! Musíme začít spolupracovat. Jedině tak bude společnost fungovat. Každý však musí začít sám u sebe.“

Analýza předpokládá, že ke konci října 2022 má imunitu vůči viru pouze 17,2% čínské populace, zatímco Rusko na druhé straně má podle odhadů hodnocení imunity 74,5%, přičemž všichni v zemi se virem nakazili.

Zatímco se předpokládá, že Singapur má imunitu kolem 70% a Brazílie 68%, Japonsko, další země, která zavedla tvrdá omezení, má imunitu jen 38,9%.

Předpokládá se, že USA mají v současné době 60,5% imunitu, podle analýzy.

Je ironií, že vzhledem k tomu, že covidový model IHME je používán k chvále přísných omezení, analýza znovu zdůrazňuje marnost lockdownů při prevenci šíření viru v dlouhodobém horizontu.

Univerzita Johnse Hopkinse již dříve dospěla k závěru, že lockdowny mají mnohem škodlivější dopad na společnost, než by přinesly jakýkoli přínos, přičemž výzkumníci naléhali, že „jsou neopodstatněné a měly by být odmítnuty jako nástroj pandemické politiky“.

Komentáře