Uprostřed obav, že Covid se může vrátit v plné síle tuto zimu spolu s rostoucími případychřipky, což hrozí zvýšením tlaku na zdravotnické služby, odborník Express.co.uk řekl, že existuje další virus, který představuje větší riziko pro děti, který by mohl být přidán do směsi. Respirační syncytiální virová infekce (RSV) je infekce, která je normálně mírná, ale může způsobit pneumonii a otoky dýchacích vln u dětí, starších osob a zranitelných osob.

Vzhledem k tomu, že Covid a chřipka hrozí, že spustí „twindemii“, jak varovali někteří odborníci, vysoká úroveň očkování znamená, že velké části populace jsou před těmito dvěma nemocemi dobře chráněny. Je však také nepravděpodobné, že by oba viry způsobily vážné onemocnění u mladých lidí.

Ale profesor Francois Balloux, ředitel UCL Genetics Institute, řekl, že RSV je úplně jiný příběh. Řekl Express.co.uk: „RSV je hlavní příčinou hospitalizace dětí a virus zabije více než 100 000 dětí každý rok na celém světě. To je více než 50krát více dětí než těch, které zemřely na Covid během pandemie. Je to mnohem větší hrozba pro malé děti než Covid nebo sezónní chřipka.“

A varoval, že může být obtížné zabránit šíření, pokud nebudou podniknuty kroky k co nejrychlejšímu zavedení vakcíny, nebo jinak budou muset být přijata „rušivá opatření“, pokud budou případy i nadále stoupat.