Babiš po jednání řekl, že Orbán přijal pozvání do České republiky, návštěva by se měla uskutečnit koncem října. A jak říkám o zřejmé horečce omladnic v časti EU, jeho skandální jednání EU vydalo doporučení (12. září 2018) Evropského parlamentu, aby členské země Evropské unie zahájily řízení proti Maďarsku kvůli vážnému ohrožení hodnot EU.

A ke všemu toto bezprecedentní jednání představitelé Pirátů či sroceni kariéristů pod názvem Starosté a nezávislí považujít za politický úkon, který byl namístě, a samozřejmě ho uvítali…

Poslanec Pirátů František Kopřiva  napsal, že rozhodnutí vítá. „Maďarská vláda narušuje principy právního státu a omezuje občanské svobody vlastních obyvatel. Je lepší, když dostane včasné varování, než abychom pak všichni plakali nad rozlitou demokracií,“ uvedl. Kritizoval hlasování českých lidovců. „V českém Parlamentu kritizují praktiky (premiéra) Andreje Babiše (ANO) a potom v Evropském parlamentu hájí svého stranického kolegu Viktora Orbána,“ dodal.

Premiér Andrej Babiš a předseda hnutí ANO se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz distancoval od hlasování europoslanců za hnutí ANO, kteří hlasovali pro řízení proti Maďarsku, kdy by této zemi mohla být odebrána hlasovací práva v EU. Orbán je dle něho spojenec, který jako jediný dodržoval pravidla a jasně postupoval proti ilegální migraci. A celá „maďarská kauza“ má i další ohlasy.

„Maďarsko je náš spojenec… Takže já stojím za Orbánem, my jsme spojenci a V4 funguje. A pokud jde o nějaký nesmyslný návrh evropských poslanců, kteří tam za rok nebudou, tak mě samozřejmě mrzí, že ti naši hlasovali tak, jak hlasovali, ale oni tam hlasují sami za sebe. A to, že nás zradili Telička i Ježek, je jasné a je to pro nás samozřejmě poučení, řekl Babiš.

A dodal: „Viktor Orbán byl jediný, který se choval podle Dublinu a který postupoval velice konkrétně a radikálně proti ilegální migraci. Proti ilegálním migrantům, kteří přicházejí poté, co pašerákům zaplatili vysoké částky…“

Maďarská zpravodajská agentura MTI napsala, že Orbán po setkání s Babišem označil český návrh pro řešení evropských migračních problémů za „velmi rozumný“. Dodal, že maďarská vláda je připravena jej podpořit. Visegrádská skupina a Itálie si podle Orbána „musí navzájem pomoci“, protože pohledy všech pěti zemí jsou si v tomto směru blízké. Po schůzce se svým českým protějškem pochvaloval možnost jednat o problémech EU s „netradičním“ politikem. Zdůraznil, že jsou potřeba „neotřelé nápady“.

Evropský parlament 12. září 2018 přijal většinou hlasů doporučení, aby členské země EU zahájily proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení unijních hodnot. Maďarská vláda hodlá rozhodnutí napadnout u unijního soudu. Teoreticky by sankční řízení proti Budapešti mohlo skončit až odebráním hlasovacích práv, ale pozorovatelé to nepředpokládají. Budapešť se totiž může spolehnout na podporu Polska, které samo čelí kritice za porušování pravidel právního státu. Na stranu Maďarska se navíc zřejmě postaví také Bulharsko.

Český poslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) se nakonec rozhodl hlasovat proti, i když původně předpokládal, že se zdrží. Ale neprošel žádný z návrhů zmírňující zprávu o situaci v Maďarsku, která je podle Svobody ve skutečnosti méně černobílá – a proto by se nemělo sahat po „atomové bombě“, jakou by v EU představovalo spuštění procedury podle článku sedm lisabonské smlouvy.

Proti hlasovali i Svobodovi kolegové u lidovců Michaela Šojdrová a Tomáš Zdechovský, dále zástupci ODS Evžen Tošenovský a Jan Zahradil, Jiří Payne (Strana svobodných občanů), Jan Keller (za ČSSD), komunisté Jaromír Kohlíček, Kateřina Konečná a Jiří Maštálka. Pro doporučení hlasovali naopak členové klubu evropských liberálů, zvolení za ANO: Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Petr Ježek a Pavel Telička, jakož i Stanislav Polčák (Starostové a nezávislí), poslanci za TOP 09 Luděk Niedermayer, Jiří Pospíšil a Jaromír Štětina a z řad socialistů Miroslav Poche…. https://www.e15.cz/zahranicni/eu-ma-zahajit-rizeni-proti-madarsku-rozhodl-evropsky-parlament-1351064

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó uspořádal tiskovou konferenci, na které novinářům sdělil, že hlasování neplatí. „Rozhodnutí Evropského parlamentu je malou pomstou proimigračních politiků,“ prohlásil člen maďarské vlády hned na úvod. Maďaři jsou podle ministra trestáni za to, že nahlas tvrdí, že lze migraci zastavit. Svůj názor vyjevili i ve volbách. „Rozhodnutí je dalším jasným důkazem, že proimigrační politici mají v Evropském parlamentu masivní většinu,“ pokračoval v kanonádě ministr.

Maďarská vláda prý této většině neustoupí. Maďaři si prý ponechají právo rozhodovat o tom, kdo smí spolu s nimi žít v jejich zemi. Zpráva, ve které je Maďarsko kritizováno, je podle člena vlády plná lží a dokazuje, že proimigračním politikům na pravdě nezáleží. Szijjártó má za to, že jen chtějí Evropu zaplavit uprchlíky. Hlasování je podle ministra neplatné ještě z jednoho důvodu. Szijjártó tvrdil, že nebyly správně započítány hlasy europoslanců, kteří se zdrželi hlasování. „To jasně odporuje evropským úmluvám,“ uvedl člen maďarské vlády…

Prezident Miloš Zeman k tomu zaujal stanovisko, že je s Maďarskem solidární, protože se země brání „zglajchšaltování“. Snahy o politické usměrnění ze strany EU se podle něj týkají také Polska i Slovenska a je otázka, na koho postupně přijde řada. „Česká republika ve vlastním zájmu se proti tomu musí postavit, protože jinak by to mohlo postihnout i ji,“ řekl prezident; už dřív kritizoval rozhodnutí Evropského parlamentu. Čeští europoslanci, kteří hlasovali pro zahájení řízení proti Maďarsku, podle něj projevili nedostatek solidarity v rámci visegrádské čtyřky. Skupinu vedle Česka a Maďarska tvoří Polsko a Slovensko.

Za vším zlým ovšem hledej Evropskou unii, která dala vale křesťanské tradici starého kontinentu a před několika lety v tichosti zahájila projekt EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership) či spíše barcelonský proces, který v sobě kromě posilování kulturního, ekonomického a politického partnerství mezi členskými státy EU a středomořskými sousedy, ukrývá doplnění počtu obyvatel starého kontinentu metodou přesidlování. Program počítá s přistěhováním více než 56 miliónů muslimů do zemí sedmadvacítky mezi lety 2010 – 2050. K této číslici dospěl statistický úřad EU Eurostat.

Je to zatím jen fikce, ale jak dlouho…?

Předběžný odhad hovoří dokonce až o 80 milionech islámských migrantů, jak uvádí Salim Murad z New York University in Prague, mají vyrovnat demografický úbytek v celé Evropě. Na oko je smyslem projektu, který se původně vyvinul z dohody o volném obchodě mezi EU a zeměmi v oblasti Středozemního moře (EU – MEFTA), posílení spolupráce v oblasti správy cílené migrace mezi partnerskými státy.

Hlavní je však klid demografů; lapidárně řečeno, národ, který má porodnost pod dvě děti, nemá šanci přežít. Proto budeme přijímat zejména plodné rodičky z islámských zemí, které získají mj. české občanství a svými pěti a více dětmi zajistí udržení národní, tedy české identity.

Při svém prvním letu El Al do Izraele jsem si jako křtěný valašský katolík sice opakoval slova: „Padne-li Izrael, padneme s ním my všichni“, jenž napsal pro víkendové londýnské Times bývalý španělský premiér Jose Maria Aznar. „Opouštěním Izraele ukazujeme, jak hluboko jsme klesli. Nezapomínejme, že Izrael je v celém regionu nejlepším přítelem Západu…“ Bral jsem je však na lehkou váhu a nejen já, hlavně v Bruselu, kde přišli naopak s projektem EUROMED… Barroso chce 80 milionů muslimů; Le Penová už raději ani jednoho…

„Ve středu 19. července 2017 se v Budapešti konal summit států visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko) a Izraele. Pětice premiérů se dohodla na spolupráci v boji proti terorismu a v oblasti rozvoje technologických inovací. K zastavení šíření terorismu má pomoci zvláštní pracovní skupina, o jejímž vytvoření premiéři v Budapešti také rozhodli. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu chce ve sbližování s V4 pokračovat a premiéry pozval na společné jednání do Izraele.

„Evropská unie je jediným sdružením zemí na světě, které si klade ve vztazích s Izraelem. Nikdo jiný to nedělá, je to šílené…“ řekl Netanjahu tehdejším třem premiérům Česka Bohuslavovi Sobotkovi, Slovenska Robertovi Ficovi, polské premiérce Beatě Szydlové a jediném, který zůstal na svém postu – Maďarska Viktorovi Orbánovi. Měl na mysli podmínky týkající se mírového procesu s Palestinci, které si EU  klade pro uzavření asociační dohody s Izraelem.

„Evropská unie podkopává svou bezpečnost tím, že podkopává pozici Izraele. Evropa tím však podkopává svůj pokrok tím, že podkopává svoje napojení na izraelské inovace bláznivou snahou klást podmínky (dohody),“ řekl také. Evropa podle něj končí až v Izraeli. „Východně od Izraele už žádná Evropa není, Izrael je jedinou zemí, která v regionu Blízkého východu hájí západní ideály…“

Dodal, že „je v zájmu budoucnosti Evropy, aby s Izraelem spolupracovala v těchto dvou oblastech – v boji proti terorismu a v rozvoji technologií,“ zdůraznil. Jeho spolupracovníci následně odhalili, že se tato vyjádření za zavřenými dveřmi nedopatřením přenáší do sluchátek novinářů, a přenos ukončili, napsal list Haarec.

Už 17. května 2012 přiletěla do Prahy čtvrtina izraelské vlády a skoro polovina Mossadu, plus ještě 500 českých kukláčů. Sedm ministrů v čele s premiérem Benjaminem Netanjahuem. Nic podobného ještě historie Česka nepamatuje, natož Československa. Po jednání prohlásil izraelský premiér Benjamin Netanjahu, že „Česká republika je klíčovým spojencem Izraele“.

Na jednání byla podepsána celá řada smluv, zejména v oblasti moderních technologií a výzkumu.  Nová smlouva mezi oběma státy také zjednodušuje oboustranné letecké služby. „Jiné místo v Evropě, kde by izraelské výzvy nacházely lepší pochopení, není. Češi rozumí, co to je být ohroženou demokracií v nebezpečném regionu,“ dodal Netanjahu. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/443972-eu-se-chova-jako-silenec-stezoval-si-netanjahu-v-uniklem-rozhovoru-s-premiery-v4.html

Hlavním tématem italských médií srpnového dne 2018 bylo setkání italského vicepremiéra  Mattea Salviniho a maďarského předsedy vlády Viktora Orbána v Miláně. Duo jednalo hlavně o migrační politice a shodlo se na vytvoření nové aliance, která hodlá změnit způsob, jak se EU vyrovnává s problémem migrace, uvádí německá stanice Deutsche Welle

Oba odpůrci migrace si libovali ve vytvoření panevropské antimigrační aliance, která bude zabraňovat migraci do Evropy z Afriky a Blízkého východu. Pro volby do Evropského parlamentu pak chtějí vytvořit velkou koalici euroskeptiků, která by zahnala socialisty a levici do opozice. Podle nich by pak europarlament i Evropská komise měly úplně jiné složení a mohly by se reformovat dle představ výše citovaných politiků. Stejnou cestu absolvovat i premiér Babiš a se stejnými záběru jako Orbán..

„Maďarsko dokázalo, že migranti mohou být zastaveni na souši. Itálie nyní musí prokázat, že mohou být zastaveni také na moři,“ prohlásil Orbán. „Bezpečnost Evropy závisí na vašem úspěchu,“ dodal. „Oni“, to jsou „vnější síly a mezinárodní mocnosti“ a „jejich spojenci v naší zemi,“ řekl ve svém předvolebním projevu Viktor Orbán. Jde podle něj o „mezinárodní síť zorganizovanou v impérium,“ jehož součástí jsou média, oligarchové, aktivisté a nevládní organizace a jež „vystihuje a ztělesňuje jméno George Soros.“

To ještě Orbáń hájil George Sorose, miliardáře a údajného amerického filantropa a žida maďarského původu, který založil v 80. letech v Maďarsku první pobočku své organizace Open Society (Otevřená společnost), jejímž prostřednictvím podporoval disidentská hnutí včetně Fideszu. Orbán dokonce v dubnu 1988 absolvoval práva a pracoval na částečný úvazek v Sorosově filantropické nadaci.

Je to právě strach z „oněch“, co v očích mnoha Maďarů legitimizuje Orbánovu vládu a co mu v uplynulých letech zajistilo téměř neomezené vládnutí. A podle výsledků nedávných voleb jen tak neskončí. Po sečtení sta procent hlasovacích lístků při volební účasti přes 70 procent voličů má Orbánova strana Maďarská občanská unie Fidesz v parlamentu těsnou ústavní většinu 133 křesel ze 199.

Maďarsko rovněž 24. 7. 2018 oznámilo, že odstupuje z jednání o Globálním paktu o bezpečné, řízené a legální migraci a o Globálním paktu o uprchlících. Důvody, proč maďarská vláda odmítá podepsat obě smlouvy, které byly vypracovány na půdě OSN, přijede vysvětlit maďarský premiér Viktor Orbán (FIDES) na Valné shromáždění OSN, které bude zahájeno 25. 9. 2018. Ty smlouvy jsou globalizačním útokem na svrchovanost evropských zemí, vycházejí z cílů celosvětové islamizace.

Po letech prozření Orbán ve svém plamenném projevu řekl pravdu a pustil se do kontroverzního miliardáře Goerge Sorose, jehož nazval ,,finančním spekulantem“, kvůli němuž přišly miliony lidí o své peníze, aby on na tom mohl vydělat…

Připomeňme si mnohaletou politickou cestu Viktora Orbána. Začala dramaticky už v polovině června 1989, kdy se čtvrt milionu Maďarů schází na budapešťském Náměstí Hrdinů, aby tam přihlíželo slavnostnímu pohřbu ostatků Imreho Nagye a čtyř dalších reformních komunistů, kteří byli po potlačené revoluci z roku 1956 tajně popraveni. Šestá prázdná rakev symbolizuje všechny ostatní oběti povstání.

Jedním z řečníků byl právě i Orbán, mladý protikomunistický aktivista, který kromě požadavku na svobodné volby tehdy prolomil ještě jedno tabu, jemuž se starší opozičníci dosud vyhýbali. „Pokud neztratíme z očí principy roku 1956, můžeme si vybrat představitele, kteří okamžitě začnou jednat o stažení sovětských vojsk,“ řekl Orbán, čímž spustil proces, který skončil odchodem sovětských vojáků v červnu 1991. (Kam se na něho hrabe vejtaha Kocáb, co lže, když se cachtá, že z Česka je vyprovodil právě on…)

Když se dva perou o špinavé prádlo:

zdroj: rukojmi.cz