kočka_foto_Pixabay

Bývalý náměstek ministra zdravotnictví lord James Bethell to přiznal, když se snažil argumentovat, že vlády byly zaskočeny tím, jak reagovat na virus, a poznamenal: „Neměli bychom zapomenout… Jak málo jsme o této nemoci věděli.“

„Byla chvíle, kdy jsme měli velmi nejasno v tom, zda domácí mazlíčci mohou přenášet nemoc,“ řekl. „Ve skutečnosti v jednu chvíli existovala myšlenka, že bychom mohli požádat veřejnost o vyhlazení všech koček v Británii. Dovedete si představit, co by se stalo, kdybychom to chtěli udělat?“

Bethell tvrdil, že „na chvíli“ existuje „trochu důkazů“ o této myšlence poté, co se siamská kočka stala první v Británii, která se nakazila COVID-19, ale že plán byl „uzavřen“ poměrně rychle.

Majitelům koček bylo řečeno, aby nelíbali své domácí mazlíčky a dodržovali „velmi pečlivou hygienu“ kolem nich a drželi je doma, pokud člen domácnosti chytí COVID.

Dánsko následně nařídilo vybíjení své populace norků, o nichž se předpokládá, že jsou nositeli viru, ačkoli premiérka Mette Frederiksenová se následně musela za tento příkaz omluvit a připustila, že je to nezákonné.

Bethell učinil tyto komentáře ve světle úniku desítek tisíc zpráv WhatsApp, které vrhají světlo na zpackanou reakci vlády, která zahrnovala selhání při provádění testů na všech obyvatelích vstupujících do pečovatelských domů.

Nařizovat lidem, aby zabíjeli své milované domácí mazlíčky, by jako politika téměř jistě selhala, vzhledem k tomu, že obrovské množství lidí by to odmítlo.

zdroj