Jsou vždy nadšené, neboť Arabi jsou nepřekonatelní v namlouvání, jsou pozorní a milí. Vdají se a potom se diví, že se jejich partner změnil. On se nezměnil, jen je potřeba si hned od začátku všímat značných rozdílů.  Žena nesmí  komunikovat s cizím mužem. Toto české ženy berou jako žárlivost, když se  to partnerovi nelíbí, nebo také zmiňují, že je partner omezuje. Není to omezování nebo žárlivost, je to dodržování určitých pravidel v islámu. Nikdy muslima nezměníte, protože má v sobě odmalička zakódované určitá pravidla. Argumentace : “To bude lepší,”  je naivní.

Potom si čteme bestseller “Bez dcerky  neodejdu” a nadáváme, jací jsou to ale ti muslimové hrubiáni. Kdyby si hlavní hrdinka románu dopředu zjistila, co je islám a jak v něm žít, nemusela by mít potom takové problémy. Pokud chce žena žít s muslimem, musí pochopit, že ženou číslo “jedna” je jeho matka a tak to bude, dokud neumře. Nikdy jeho matku nemůžete porazit v lásce a je zbytečné se o to snažit. Většina muslimů vám řekne , že matka je jejich “královna” a pro ni udělají vše na světě. Matka také rozhoduje o výběru partnerky.

Pokud budete s partnerem žít v jeho zemi, musíte zapomenout na některé zvyklosti z Evropy. Nemůžete jít, kam chcete aniž byste to partnerovi řekla. Nelze komunikovat s jeho kamarády, i když vám to zpočátku dovolí. Některé moje klientky říkají, “Ale on je normální, jako Evropan.”  Možná že se tento muž tak chová, ale po pár měsících vztahu začne ctít pravidla své rodiny. Nedovolí, aby mu žena dělala ostudu krátkým oblečením, klábosením s cizími muži nebo dokonce vysedávala po restauracích. Pokud chcete s mužem žít v jeho zemi, budete muset nosit šátek a vhodné oblečení, které nepřitahuje oči mužů. Většina žen si myslí, že má vše pod kontrolou a že se nikdy zahalovat nebude. Dopředu si rozmyslete, zda chcete bojovat a nebo se přizpůsobit kultuře. Žít s muslimem může být harmonické a vydržet celý život, pokud budete zahalená a muslimka.  Budete vařit halal, což znamená, to co je zdravé pro islám. Budete respektovat rozdíl v hygieně, neboť muslimové nepoužívají toaletní papír. Budete vychovávat děti v duchu islámu, ctít rodinu partnera. Musíte se naučit žít v komunitě a vědět, že některé věci nerozhodujete sama, ale je to rozhodnutí celé rodiny. Pokud se rozvedete, manžel se o vás bude finančně starat jako za manželství. Určitě se v islámu nerozvádí pomocí sms, jak to zmiňují některé média. Rozvod je velice složitá záležitost.

Ženy v islámu mají velká práva, ale také povinnosti. Zbožná Muslimka má své zahalení (HIDŽÁB) ráda a považuje ho za součást své identity. A obnažení by pro ni znamenalo potupu a zostuzení. Součástí víry je cudnost, skromnost a stud, se kterým se rodíme přirozeně, ale pod tlakem vulgárního okolí se tyto cnostné vlastnosti vytrácejí. Muslimka netouží po tom, aby ji cizí muži okukovali a představovali si, jaké by to s ní asi bylo, což je přirozená tendence mužů.

Už vidím ty negativní reakce na tento článek. Závěrem chci říct, že nemůžete nic ztratit vztahem s muslimem, naopak jen najít jistotu a lásku. Jakou jistotu má žena v české společnosti ? Musí vychovávat děti a když se rozvede, musí bojovat sama. Rozvedená žena v islámu má jistotu, že se o ní bývalý manžel postará.

Autorka: Soňa Diartová

(zdroj: shekel.cz, foto: Pixabay)