Viktor Orbán, Maďarský premiér_foto_Shutterstock

Maďarský premiér Viktor Orbán prohlásil, že násilí migrantů „překročilo Rubikon“ a jeho vláda se odmítne podřídit diktátu EU, aby do jeho země přišlo více migrantů, píše Breitbart. Podle slovenské policejní facebookové stránky Hoaxy a hoaxy jsou však zmínky o násilí migrantů naprosté bludy, dezinformace a hoaxy.

Nejnovější migrační pakt EU – Boj mezi Bruselem a Budapeští se vyostřuje

Viktor Orbán na začátku podzimního zasedání maďarského parlamentu varoval, že boj mezi Bruselem a Budapeští se v nadcházejících týdnech pravděpodobně „vyostří“ kvůli nejnovějšímu migračnímu paktu EU, který prošel přes námitky vlád v Maďarsku a Polsku. Podle podmínek paktu budou členské státy nuceny přijímat nelegální migranty, kteří vstoupili do jiných zemí v rámci EU, nebo budou čelit pokutám ve výši 20 000 eur za každého odmítnutého migranta.

Maďarský lídr uvedl, že to představuje snahu Bruselu „hodit nám dohodu o migrantech do chřtánu“ před volbami do Evropského parlamentu, které se uskuteční příští rok.

Uvedl, že namísto prosazování migračních kvót by se EU měla raději zaměřit na „ploty a hraniční kontroly“, a dodal, že migrační krize nebude vyřešena, dokud „Brusel nepřijme, že nikdo nesmí vstoupit do EU bez schválené žádosti a uděleného povolení ke vstupu“.

Orbán poznamenal, že smlouva o přistoupení Maďarska k EU „neobsahuje ani slovo o povinném přijímání migrantů, migračních kvótách nebo migračních ghettech a my nic takového nemůžeme dodatečně schválit“.

Premiér dále tvrdí, že maďarské orgány zabránily nelegálnímu překročení hranic přibližně 128 000 migrantů. Orbán uvedl, že útoky migrantů na pohraničníky se staly každodenním jevem a že v letošním roce došlo ke 168 „vážným útokům“.

Dokonce i Brusel začal uznávat nejednoznačnou povahu migrační krize, když šéf diplomacie EU Josep Borell o víkendu prohlásil, že imigrace může sloužit jako „rozkladná síla“, která nakonec zničí EU.

Ačkoli maďarský premiér Orbán hovoří o překročení Rubikonu, pokud jde o násilí ze strany migrantů, slovenská policejní webová stránka Hoaxy a hoaxy považuje všechny takové zvěsti za hoaxy.

„I když nás naše mysl svádí ke zkreslování, pamatujme na 2 fakta:

1. Nezaznamenali jsme žádný trestný čin spáchaný uprchlíky procházejícími Slovenskem.

2. Uprchlíci na Slovensku zůstat nechtějí. V naprosté většině případů míří dál na Západ, kam často cestují za rodinou, která tam již žije,“ připomínají muži zákona Slovákům na sociální síti.

zdroj

RSS Protext – kultura

  • Vzpěračky Masters nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU pro Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Skupina vzpěraček Masters se rozhodla udělat něco neobvyklého a zábavného pro dobrou věc. Nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU, kde se nachází sbírka historických automobilů. Je plný barevných a originálních snímků, na kterých vzpěračky pózují s různými vozidly z minulosti.Kalendář je určen pro podporu Nadačního fondu Úsměv nejen […]
  • Konference Creative Edge představí umělou inteligenci v kontextu vizuální kultury
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Dne 22. ledna 2024 v pražském CAMPu proběhne konference Creative Edge. Stane se místem setkání předních myslitelů, umělců a technologů se zájmem o AI. Hlavním lákadlem konference je Luba Elliott je britská kurátorka a výzkumnice specializující se na umělou inteligenci v kreativním průmyslu a dále německý umělec a světový […]
  • Vyšla kniha Marketing a PR v architektuře
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - První publikace svého druhu přehledně shrnuje všechny způsoby marketingové prezentace a komunikace v oblasti architektury a interiérového designu. Úvodní slovo ke knize Radka Váni napsala světoznámá architektka Eva Jiřičná.Autor s dvacetiletou zkušeností v oboru přehlednou formou vysvětluje krok po kroku, jak správně komunikovat v oblasti architektury.Od stanovení základní marketingové […]