Dva lidé zemřeli v úterý minulý týden při účasti na třetím týdnu protestů proti kontroverzní vládní zakázce na těžbu v Panamě, potvrdily úřady. Informovala o tom agentura Associated Press.

V souvislosti s incidentem byla zatčena jedna osoba, uvedl panamský generální prokurátor na sociální síti X.

Úřady neuvedly, jak protestující při blokování silnice na východě země zemřeli. Podle místních zpráv a videozáznamu je zastřelil řidič, který se chtěl protestu vyhnout. Na videu, které koluje po sociálních sítích, je vidět údajný útočník se zbraní.

Úmrtí následovalo po místních zprávách, že 1. listopadu cizinec srazil a zabil protestujícího, který se během protestu na západě země snažil přejít přes zátaras.

Muž, který v úterý zastřelil dva demonstranty za ochranu životního prostředí blokující silnici v Panamě, je americký právník v důchodu. Informuje o tom NBC.

Osmasedmdesátiletý Kenneth Darlington předstoupil ve středu odpoledne před soudce ve městě La Espiga a po dvouhodinovém slyšení byl vzat do vazby.

Podle místních médií byl americký občan panamského původu, který byl na videozáznamech a fotografiích zachycen při střelbě na dva učitele blokující silnici na dálnici, v minulosti odsouzen za nelegální držení střelné zbraně.

VIDEO ZDE, ZDE a ZDE

 

RSS Protext – kultura

  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]
  • Rusko se nezúčastní Expa v Ósace
    Paříž 29. listopadu 2023 (PROTEXT) – Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě v Japonsku v roce 2025. Za důvod označil nedostatečně účinnou komunikaci s hostitelem. Bližší podrobnosti úředník neuvedl, píše agentura Kjódó.Tato zpráva přišla týden poté, co […]
  • Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen
    Ósaka (Japonsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT) -  Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z […]