Armáda

Armáda Video

VIDEO: Americké námořnictvo testovalo novou laserovou zbraň

V Perském zálivu americké námořnictvo ukazuje celému světu nové schopnosti své laserové zbraně. Podle Pentagonu, zbraň ničí neviditelnými paprsky cíle, jako jsou například motorové čluny, malá letadla a drony. Zařízení s názvem Laser Weapon System (Laws) které je nainstalováno na palubě válečné lodi amerického námořnictva v Perském zálivu, je takzvanou zbraní usměrněné energie.

Armáda

Příliv západních zbraní mění rovnováhu na ukrajinských bojištích, říká Zelenskij

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že ukrajinské ozbrojené síly jsou nyní schopny způsobit ruským jednotkám “značné ztráty”. Informovala o tom americká zpravodajská stanice CNN, která dodala, že i další ukrajinští vládní představitelé se domnívají, že příliv zbraní ze Západu určených pro ukrajinskou armádu mění situaci na bojištích.

Armáda

Co se chystá? Tři lodě NATO mířily k Černému moři

Před několika hodinami vyšlo najevo, že tři válečné lodě NATO mířily k Bosporu a následovala plavba do Černého moře. Zdroje nespecifikují, o které lodě se jedná, ale zjevně jde o dva britské torpédoborce a jednu loď nizozemského námořnictva – jsou součástí AUG vedené britskou letadlovou lodí.

Armáda

Noční můra amerických admirálů. NI uvedl, proč jsou ruské ponorky Jaseň důvodem k obavám

Autor článku uveřejněném v časopise The National Interest, Caleb Larson, dává najevo, že ruské ponorky třídy Jaseň jsou velkou výzvou pro americké námořnictvo. Hlavní problém totiž činí neschopnost je sledovat. Tyto ponorky mají navíc řadu strategických výhod, díky čemuž se dají považovat za příklad pokrokových vojenských technologií.

Armáda

Spojenci bombardovali Prahu záměrně, říká kurátor letecké sbírky NTM v Praze

Kurátor letecké sbírky Národního technického muzea v Praze Michal Plavec, autor knih, uvedl, že zatímco nálet na Prahu na „sv. Valentýna“ 1945 nebyl záměrem USA, stejně zemřelo 700 Pražanů, přes 1 100 bylo zraněných a poškozeno bylo v různé míře až 13 000 domů. Pak při plánovaném náletu USA na Prahu 25. 3. 1945 bylo nasazeno už 1 500 bombardérů…

Armáda Video

Prezident Zelenskyj během své cesty na východ Ukrajiny v uterí navštívil nemocnici v Charkovské oblasti, aby se setkal se zraněnými bojovníky, předal jim ocenění a poděkoval za jejich službu

During his trip to the East of Ukraine, President @ZelenskyyUa visited a hospital in Kharkiv region yesterday to meet with wounded Warriors, present them with awards and thank for their service. May all of them recover very soon! pic.twitter.com/2SFkR3dQNc — Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) December 7, 2022  

Armáda

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo smrt “asi stovky zahraničních žoldnéřů” při vysoce přesném raketovém útoku v okolí města Chasiv Jar ve východoukrajinské oblasti Doněck

“Až 100 zahraničních žoldnéřů a šest obrněných vozidel bylo zničeno v oblasti Chasiv Yar v důsledku vysoce přesného útoku ruských vzdušných a kosmických sil na dočasná místa nasazení takzvaných milicionářů tzv. cizinecké legie,” uvedl mluvčí ruské armády generál Igor Konašenkov.

Armáda

Putinova noční můra: britské laserem naváděné střely Brimstone udělají ruské armádě ze života peklo

Velká Británie dodává Ukrajině laserem naváděné rakety Brimstone 2, čímž zasadila další ránu Vladimiru Putinovi po ponižujícím ústupu Ruska z Chersonu. Tento hi-tech projektil s doletem 7,5 míle bude mocným přírůstkem do výzbroje ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, a to téměř devět měsíců poté, co Putin 24. února nařídil invazi.

Armáda Top 10

Rusko do války zatáhlo i zvířata, vlast mají bránit cvičení delfíni. Jaká je jejich role?

Rusko rozmístilo vycvičené vojenské delfíny poblíž černomořské námořní základny v Sevastopolu. Ty mají chránit kotvící lodě před podvodními útoky. Tyto informace přinesl Námořní institut Spojených států, který analyzoval satelitní snímky. Rusové přivezli delfíny do přístavu v Sevastopolu už v únoru a měly to být dvě klece.

Rusko
Armáda Kontroverzní zprávy

Ruský voják nacházející se v Kremině byl zadržen během telefonátu se svou matkou a řekl jí o strašlivých podmínkách, kterým čelí ruští vojáci na Ukrajině

Ruský voják řekl své matce, že muži z jeho praporu nejedli celé dny, protože jídlo bylo vzácné a muži se střídali. Řekl své matce, že v armádě jsou muži ve věku 50 a 60 let, kteří si myslí, že by to bylo jako pobyt v prázdninovém středisku. Tvrdil také, že jeden voják onemocněl kvůli špatným podmínkám, které ruští velitelé očekávali, a začal plivat krev, protože nyní má tuberkulózu (TBC). Ruský voják byl během hovoru také rasista a zeptal se své matky, zda chce, aby přinesl uříznuté ucho od černého vojáka.

Přejít nahoru