Česko

Klaus
Evropská unie Rozhovor

Klaus o trestání Maďarska Bruselem: Skandální vrchnostenská arogance EU a vyhrožování odpůrcům migrace. Babišova podpora Orbána je správná. A nechvalně známý Poche…

Bývalý prezident Václav Klaus odpověděl na otázky ParlamentníchListů.cz, které se týkaly kroků Evropské unie proti Maďarsku. „Krok Evropského parlamentu vůči Maďarsku je skandální. Je to zjevný příklad vrchnostenské arogance těch, kteří dnes EU ovládají, vůči menším a především postkomunistickým zemím… Poslední hlasování v Evropském parlamentu je výhrůžkou i vzkazem všem dalším zemím, jak s nimi bude „poevropsku“ zacházeno,“ uvedl k tomu Klaus.

Zprávy z domova

Jiří Čunek pro Impuls: Moje názory Česko potřebuje!

Lidovecký senátor Jiří Čunek se znovu stane starostou Vsetína. Koaliční smlouvu ve městě ve Zlínském kraji podepsalo vítězné hnutí ANO s KDU-ČSL, ODS, Nestraníci a uskupení PRO-pořádek-rozvoj-odpovědnost VSETÍN. Čunek bude neuvolněným starostou, což znamená, že za starostování nebude pobírat plný plat.

Evropská unie Zprávy k zamyšlení Zprávy z domova

Václav Klaus: nastal čas začít připravovat odchod naší země z EU

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus shrnul ve videu publikovaném na Facebooku Institutu Václava Klause události okolo zacházení Evropské unie s Českou republikou ve věci rozhodnutí EU začít s ČR řízení kvůli neplnění přijímání migrantů na základě kvót nařízených Bruselem.

Zprávy z domova

Československá měna je pevná, lhali komunisté. Reforma z roku 1953 způsobila tragédii

Československá měnová reforma z roku 1953 byla představiteli vládnoucího komunistického režimu prezentována jako opatření namířené proti zbohatlíkům. Ve skutečnosti na ni doplatili všichni, kdo měli alespoň nějaké úspory. Nebylo divu, že po přijetí zákona o měnové reformě, který vstoupil v platnost před 65 lety, 1. června 1953, vypukly na řadě míst nepokoje.

Blog

90% obyvatel ČR považuje uprchlíky za hrozbu

Jaký je skutečný postoj občanů ČR k uprchlíkům je možno zjistit ze seriózního zdroje. O názoru lidí na hrozby pro ČR (mezi které jsou uprchlíci zařazeni) je totiž prováděn každoroční profesionální průzkum už desítky let.

Kontroverzní zprávy Zprávy z domova

Za očkování sleva na zboží? Jste fašisté, píší lidé chrudimské textilce Evona

Jste očkováni proti covidu? Pak dostanete slevu. S nápadem přišla chrudimská firma Evona a v sobotu si do obchodů přišlo nakoupit hodně lidí prokazujících vakcinaci. Ale objevily se i negativní reakce těch, kteří kampaň vnímají jako diskriminaci. Přinášíme i výběr z dopisů, které do Evony přišly. 

Zprávy z domova

Ani na záchod nemohli! Prima ohromena migranty v Česku

V České republice byli zachyceni další tři migranti, kteří se snažili doputovat přes Česko do jedné z vysněných zemí. Tentokrát šlo o migranty z Maroka ležícího na severu Afriky. Tři muži se údajně přes Česko chtěli dostat do Itálie nebo Španělska. Skončili však v české policejní cele. „Za sebou mají jízdu po dálnicích, v mrazu, bez možnosti dojít si na záchod, nebo se najíst,“ uvedla k příběhu tří mužů CNN Prima News. A bylo toho víc. Nahlédněte.

Přejít nahoru