IS

Orbán
Politika Zprávy ze světa

Viktor Orbán: V dnešní Evropě je zakázáno hovořit pravdu

Maďarský premiér Viktor Orbán hovořil před několika dny o současné situaci v Evropě, ve které je zakázáno podle maďarského politika hovořit pravdu. Během proslovu, který považují média za naprosto přelomový, hovořil maďarský premiér zejména o uprchlické krizi a nově příchozím žadatelům o azyl do Evropy. Je zakázáno hovořit, že ti, kteří aktuálně přicházejí do Evropy, nejsou utečenci a varovat před rizikem současné migrační vlny, hovoří premiér.

Zprávy k zamyšlení Zprávy ze světa

Kaddáfí před svoji smrtí varoval Británii: Islamisté zaútočí na Evropu

Muammar Kaddáfí, který zemřel v roce 2011 na střelná zranění, když se pokoušel odcestovat v konvoji ze země, už před několika lety varoval o Islamistech. Diktátor už při své moci varoval Evropu o hrozbě, kterou představovali Islamisté. Této migraci radikálních islamistů předcházelo podle zesnulého diktátora Arabské jaro, jenž započalo již

Nezařazené

Já jsem z IS, nechte mě v Německu. Nejúčinnější triky migrantů, jak se vyhnout deportaci

Loni opustilo Německo asi 27 tisíc nelegálních migrantů, i když by toto číslo mělo činit 57 tisíc. Zástupce ministerstva vnitra Steve Alter v rozhovoru pro Sputnik potvrdil, že tito lidé většinou nemají cestovní doklady, anebo se je prostě nepodařilo najít v den deportace. Cizinci jsou povinni sami požádat o cestovní pas, ale nedělají to.

Zprávy ze světa

Zemřít jako mučedník. Příslušník al-Káidy podal unikátní svědectví

Co dělat s občany západních zemí, kteří se přidali k Islámskému státu (IS) nebo bojovali v jeho řadách, jako je například Hoda Muthanová, Američanka, která zanechala studií v Alabamě a odcestovala za džihádisty do Sýrie a nyní projevila přání vrátit se do vlasti? Tuto otázku pokládá v komentáři pro server New York Times Bryant Neal Viñas, bývalý příslušník teroristické sítě al-Káida, který nyní působí v rámci protiextremistického programu Parellel Networks.

Nezařazené

Co přivedlo mladé ženy do Islámského státu? Expert vyvrací zažitý mýtus

Další osud Shamimy Begumové, britské dívky, která uprchla z domova a přidala se k Islámskému státu (IS), je nejistější než osud samozvaného chalífátu, konstatuje analytik Mubaraz Ahmed v komentáři pro server CNN. Expert na islámský extremismus z think tanku Institute for Global Change dodává, že rozsáhlé teritorium v Iráku a Sýrii, které kdysi organizace dobyla, se nyní scvrklo na minimum a IS brzy čeká celková územní porážka.

Přejít nahoru