Merkelová

Kontroverzní zprávy

Pohostinnost oplatil terorem! Krvavý masakr v Německu zpustil bouři kolem Merkelové

Německo si stále připomíná oběti útoku nožem ve Würzburgu. Minulý týden dokonce truchlící utvořili lidský řetěz, který sahal od místa útoku až po radnici. Ovšem bavorská policie chce, aby lidé na scoiálních sítích truchlili beze jmen obětí a bez obrázků tří zemřelých žen. Prý z ohledu na příbuzné. Také nechce, aby z incidentu někdo dělal politiku. Podle sociologa Petra Hampla se však policie obává toho, že by lidé mohli začít cítit soucit s oběťmi. A z Německa s obrázkem oběti přišel hodně drsný vzkaz Angele Merkelové.

Kontroverzní zprávy Zprávy ze světa

Merkelová kritizuje maďarský zákon o ochraně dětí, ale ignoruje islámský teroristický útok ve Würzburgu, při kterém byli zabiti tři

Německá kancléřka Angela Merkelová minulý týden během francouzsko-německého parlamentního shromáždění kritizovala maďarský zákon o ochraně dětí a uvedla, že nový zákon „diskriminuje nezletilé homosexuály“. Kritika přichází v době, kdy Merkelová nadále mlčí o útoku somálských žadatelů o azyl ve Würzburgu, který vyústil ve smrt tří žen, a orgány se domnívají, že šlo o islámský teroristický útok.

Evropská unie

Macron, Merkelová a dalších 15 vůdců EU hájí práva LGBT uprostřed řady nových maďarských zákonů. Orbán odkázal, že zákon nezruší. Je hotový. Tečka.

Minulý týden maďarský parlament přijal nový zákon předložený vládou předsedy vlády Viktora Orbána, který zakazuje zobrazování homosexuality a změny pohlaví ve školních vzdělávacích materiálech a televizních programech určených osobám mladším 18 let.

Zprávy k zamyšlení

Politická změna roku: Merkelová odchází

Racionální manažerka světových krizí, jejíž v jisté chvíli dokonce připadla neoficiální role vůdkyně svobodného světa, ačkoli ji sama odmítala. Ale i politička, která málokdy přišla s nějakou velkou vizí. Kariéra německé kancléřky Angely Merkelové se pomalu blíží ke konci.

Nezařazené

Tohle Angela nedomyslela! Migranti s covidem-19 plní německé jipky, důvodů je několik

Německo na tom v boji s pandemií není zdaleka nejlépe a na kancléřku Angelu Merkelovou se v poslední době snáší kritika za pomalé očkování či vyplácení kompenzací. Nově se přidal další problém, jednotky intenzivní péče se plní a podezřele velký podíl na tom podle lékařů mají migranti. Na vině jsou třeba špatné podmínky, ve kterých žijí, ale třeba i naopak bujarý život uvnitř komunit.

Přejít nahoru