Migrace

Zprávy k zamyšlení Zprávy ze světa

Kaddáfí před svoji smrtí varoval Británii: Islamisté zaútočí na Evropu

Muammar Kaddáfí, který zemřel v roce 2011 na střelná zranění, když se pokoušel odcestovat v konvoji ze země, už před několika lety varoval o Islamistech. Diktátor už při své moci varoval Evropu o hrozbě, kterou představovali Islamisté. Této migraci radikálních islamistů předcházelo podle zesnulého diktátora Arabské jaro, jenž započalo již

Nezařazené

Bill Gates promluvil o imigraci. Kolega miliardář Soros bude hodně zuřit, až si to přečte

Miliardář Bill Gates varoval Evropu, že politika otevřených dveří vůči migrantům může vést ke katastrofě. Zakladatel Microsoftu a nejbohatší muž na světě Gates je toho názoru, že evropští lídři migrační krizi svým vítáním velkého počtu migrantů zhoršují. Gates to uvedl v rozhovoru s německým plátkem Welt am Sonntag. O miliardářových slovech informoval i britský list Daily Mail.

Zprávy z domova

Babiš zajel do Trumpa a překvapil s migrací. Velmi

„Není potřeba podléhat nějakým depresím, protože my se zkrátka o vás postaráme,“ říká v nejnovějším týdenním shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO). Aktuálně podle něj máme „skvělé veřejné finance“ a „vracíme se na špičku světa“. Vyjádřil se i k výsledkům amerických prezidentských voleb. Doufá, že s vítězícím kandidátem demokratů Joem Bidenem bude spolupráce „ještě lepší“ a v rámci NATO budou Spojené státy řešit problémy na Blízkém východě. S Trumpem nesouhlasí, „jak se teď chová nebo jak se choval“, existuje však bod, na kterém se shodli – tím má být zastavení ilegální migrace. To podle něj nyní pochopil i francouzský prezident Emmanuel Macron.

Zprávy k zamyšlení Zprávy z domova

Utajená návštěva v ČR-média mlčí

Koncem minulého týdne navštívila Prahu spolková zmocněnkyně pro migraci Aydan Özoguzová. Zůstala celé dva dny a opakovaně vydírala českou vládu, aby Česko přijalo migranty, se kterými si Německo neví rady a jejichž integraci nezvládá. Tato návštěva byla přípravou oficiální vizity Angely Merkelové, plánované ještě v průběhu jara. Je vidět, že německé vláda, jejímž jménem Özoguzová v Praze jednala, se již zcela neomaleně vměšuje do vnitřních záležitostí ČR, jen aby Merkelová mohla prezentovat ‘úspěch’ vpřerozdělování migrantů.

Nezařazené

Globální pakt o migraci? Konzultant upozornil na hlavní iluze

Světoví politici se minulý týden shromáždili v marockém Marrákeši, aby přijali vůbec první globální dohodu o migraci pod záštitou OSN, připomíná Solos Ardittis v komentáři pro server Washington Post. Ředitel konzultační a výzkumné společnosti Eurasylum konstatuje, že se objevilo množství nesprávných interpretací cílů uvedené dohody.

Přejít nahoru