Migranti

Viktor Orbán
Politika Zprávy ze světa

Viktor Orbán vyzývá na boj proti Bruselu a hledá spojence

Maďarský premiér Viktor Orbán, který projevil v minulých týdnech a měsících značnou snahu bojovat proti nařízením a “povelům” od Evropské unie v souvislosti s uprchlickou krizí a přijímáním uprchlíků, hledá spojence v budoucím boji pro Bruselu. Maďarský premiér tak vyhlásil boj proti Bruselu a proti přijímání žadatelů o azyl do

Nezařazené

Migranti trpí! Ve Francii jsou špinaví a mají hlad, píše známý server. A nejen tam. V Unii řeší, kam je dají. A přišli s šokujícím nápadem, už to je v běhu

Problém s migranty během koronavirové krize i otázka financování následků pandemie v Evropě. Takové otázky se řešily na serveru Euractiv.com. „V době, kdy vlády v celé Evropě začaly přemýšlet o propuštění lidí z vazeb, aby se zbavily těchto oblastí, kde jsou lidé uvězněni společně, a proto jsou více ohroženi, Bosna dělá pravý opak,“ zkritizovala vládnu Bosny Jelena Sesarová, pracovnice Amnesty International. Úřady v zemi prý neudělaly nic, aby se vypořádaly s krizí v zemi. Eurokomisařka přemýšlí o přesunutí migrantů na hotely. A jak se bude koronavirová krize financovat? Francie má nápad.

Nezařazené

Migranti si stěžují na Evropu: Nefunkční toalety, špatné jídlo…

V migračním táboře Vucjak v Bosně zůstává přes 800 lidí bez tekoucí vody, elektřiny nebo funkčních toalet. Místní úřady oznámily, že dva oficiální tábory budou brzy uzavřeny, což znamená, že více než 2 000 lidí bude nuceno spát doslova na ulici. S blížící se zimou se mnozí obávají humanitární katastrofy, píše server Info Migrant.

Viktor Orbán
Zprávy ze světa

Viktor Orbán: Nedovolíme uprchlíkům nelegálně vniknout do naší země

Maďarský premiér Viktor Orbán se vyjádřil k nelegálním uprchlíkům z blízkého východu, kteří se za každou cenu snaží dostat do států v Evropské unii, kde čekají lepší podmínky pro život. Maďarský politik však všem nelegálním žadatelům o azyl vzkázal, že za žádnou cenu nedovolí, aby se právě tito uprchlíci dostali

Zprávy k zamyšlení

Maďarský premiér se rozvášnil a schytala to Evropská unie: “Nám nebude nikdo vnucovat názory na migranty a přikazovat jak máme chránit své hranice.”

„Budu používat silný výraz: v západní Evropě existuje liberální imperialismus, za účasti amerických demokratů a americké levice, která se pokouší prosadit svou světovou vizi, volbu hodnot a konceptů – včetně jejích názory na rodiny, jejich názory na migraci, na práci nebo konkrétněji na názory na nezaměstnanost – na země, které mají jiné myšlení o rodině, migraci, pořádku atd., “řekl Orbán a dodal, že mezinárodní soudy jsou často součástí této síti.

Nezařazené

Okrádání a zneužívání uprchlíků! Neziskovka přišla se šokující informací

Server britského listu The Guardian upozorňuje, že Evropská komise začala vyšetřovat, jak se na chorvatských hranicích zacházelo a zachází s migranty a uprchlíky, objevují se totiž podezření, že migranti a uprchlíci byli na hranicích EU okrádáni a zneužíváni chorvatskou policií. Podnět pro vyšetřování podala nezisková organizace Amnesty International.

Zprávy z domova

Dokáže Česko zvládnout 50 tisíc uprchlíků? Kontroverzní návrh českého novináře znepokojil veřejnost

Bývalý šéfredaktor týdeníku Respekt Martin Fendrych varoval před krachem západních hodnot a vyzval k tomu, aby Češi přestali myslet jen na sebe. Tvrdí rovněž, že by Česká republika mohla klidně přijmout až 50 tisíc utečenců. Po publikaci příspěvku českého novináře ale následovala bouřlivá reakce uživatelů, kteří se proti návrhu rázně ohradili .

Zprávy ze světa

Bude v Evropě obnovena demokracie?

Už proslulý starověký král Šalamoun konstatoval „nic nového pod sluncem“, všechno tu již v jisté podobě bylo, a v určité obdobě zas bude. A tak i dnešní generace, které aktivně nezažily konec 80.let a pád komunizmu, mohou v dnešní době v EU zažívat jistý odvar téhož.

Video

Šokující VIDEO: Migranti bez dokladů a levicoví aktivisté zaútočili na uprchlické centrum určené pro Ukrajince a požadovali rovné zacházení

Levicová pro-masová migrační aktivistická skupina, podporovaná stovkami migrantů bez dokladů, v neděli zaútočila na francouzské uprchlické centrum určené pro ukrajinské uprchlíky a požadovala, aby nelegální přistěhovalci přicházející do Francie získali od francouzského státu podobnou úroveň podpory jako ti, kteří prchají před ruskou invazí na východní Ukrajinu.

Blog

90% obyvatel ČR považuje uprchlíky za hrozbu

Jaký je skutečný postoj občanů ČR k uprchlíkům je možno zjistit ze seriózního zdroje. O názoru lidí na hrozby pro ČR (mezi které jsou uprchlíci zařazeni) je totiž prováděn každoroční profesionální průzkum už desítky let.

Zprávy z domova

Ani na záchod nemohli! Prima ohromena migranty v Česku

V České republice byli zachyceni další tři migranti, kteří se snažili doputovat přes Česko do jedné z vysněných zemí. Tentokrát šlo o migranty z Maroka ležícího na severu Afriky. Tři muži se údajně přes Česko chtěli dostat do Itálie nebo Španělska. Skončili však v české policejní cele. „Za sebou mají jízdu po dálnicích, v mrazu, bez možnosti dojít si na záchod, nebo se najíst,“ uvedla k příběhu tří mužů CNN Prima News. A bylo toho víc. Nahlédněte.

Přejít nahoru