Putin

Armáda

Putinova noční můra: britské laserem naváděné střely Brimstone udělají ruské armádě ze života peklo

Velká Británie dodává Ukrajině laserem naváděné rakety Brimstone 2, čímž zasadila další ránu Vladimiru Putinovi po ponižujícím ústupu Ruska z Chersonu. Tento hi-tech projektil s doletem 7,5 míle bude mocným přírůstkem do výzbroje ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, a to téměř devět měsíců poté, co Putin 24. února nařídil invazi.

Zprávy ze světa

Jakým člověkem je Vladimir Putin v užší společnosti? TOHLE o něm prozradil jeho bývalý kolega

Na internetu kolují různé zprávy o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi. V poslední době se většina z nich týká jeho zdravotního stavu. Kremelský vládce teprve nedávno oslavil 70. narozeniny, takže není neobvyklé, že se hovoří o jeho zdraví. Jaký je ale za zavřenými dveřmi? Jeho blízký spolupracovník přiblížil několik skutečností.

Armáda Kontroverzní zprávy

Putinova děsivá jaderná hrozba Ukrajině “není blaf” – USA vysílají hororové varování

Hororová hrozba ruského prezidenta Vladimira Putina, že spáchá jaderný útok na Ukrajinu uprostřed své brutální invaze, může být víc než jen prázdná slova, varoval americký bezpečnostní poradce. Lloyd Austin o tom o víkendu hovořil pro CNN a tvrdil, že Moskva může pokračovat a stisknout červené tlačítko a uvolnit zbraně ze svého jaderného arzenálu o síle 6 000 mužů sedm měsíců po konfliktu, poté, co odhalila, že USA připravovaly reakce na tento druh scénáře. Řekl: “Neexistují žádné kontroly pana Putina. Udělal nezodpovědné rozhodnutí napadnout Ukrajinu, mohl udělat jiné rozhodnutí.”

Armáda Kontroverzní zprávy

Pokud Putin použije jaderné zbraně, Západ má tyto možnosti, píše The Telegraph

Reakce Západu by mohla být vojenská, včetně jaderných útoků, ale mohla by se zaměřit i na ruskou ekonomiku, píše The Telegraph. Odměřená reakceBritský poslanec a odborník na ruskou jadernou strategii Bob Seely se domnívá, že reakce Západu musí být uvážená, protože “rozdíl ve vnímání je důležité pochopit”. V Rusku je

Rozhovor

Putin asi skončí jako Hitler nebo Ceausescu. To je osud diktátorů, zamýšlí se cestovatel Hrabal-Krondak

Západ se musí snažit, aby válka na Ukrajině byla poslední ruskou agresí. To říká slovenský cestovatel a někdejší disident Fero Richard Hrabal-Krondak, který během poslední dekády projezdil Rusko křížem krážem a pobýval i ve vzdálených a zapomenutých oblastech Ruské federace (RF). O Rusku hovoří jako o „jiné planetě“.

Přejít nahoru