Rusko

Armáda Zprávy k zamyšlení Zprávy ze světa

Bývalý šéf CIA: Pokud Putin použije na Ukrajině jaderné zbraně, USA zničí ruská vojska

Pokud ruský prezident Vladimir Putin použije na Ukrajině jaderné zbraně, USA a jejich spojenci zničí ruské jednotky a vybavení na ukrajinském území a potopí také ruskou černomořskou flotilu. V neděli před tím varoval bývalý ředitel CIA David Petraeus. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Zprávy ze světa

Záhada roku: Na tomto tajemném ostrově na Sibiři byla před 1 300 lety postavena pevnost a nikdo neví proč

Na první pohled vypadá obdélníkový ostrov Por-Bajin se svou pravidelnou strukturou a rozpadlými částmi jako zlověstná pevnost nebo věznice. Avšak jedno je jisté – není dosud známo, k čemu obdélníkový ostrov s labyrintovými ruinami, který se nachází uprostřed jezera na nejhlubší Sibiři, skutečně sloužil, když byl před 1300 lety vybudován.

Blog

Nasadíme proti Rusku atomové zbraně?

V tomto blogu nebudu nic komentovat, jen v úvodu a závěru položím pár otázek a každý ať si na ně po přečtení publikovaných vyjádření německé ministryně obrany, odpoví sám!

Armáda

Příliv západních zbraní mění rovnováhu na ukrajinských bojištích, říká Zelenskij

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že ukrajinské ozbrojené síly jsou nyní schopny způsobit ruským jednotkám “značné ztráty”. Informovala o tom americká zpravodajská stanice CNN, která dodala, že i další ukrajinští vládní představitelé se domnívají, že příliv zbraní ze Západu určených pro ukrajinskou armádu mění situaci na bojištích.

Armáda

Noční můra amerických admirálů. NI uvedl, proč jsou ruské ponorky Jaseň důvodem k obavám

Autor článku uveřejněném v časopise The National Interest, Caleb Larson, dává najevo, že ruské ponorky třídy Jaseň jsou velkou výzvou pro americké námořnictvo. Hlavní problém totiž činí neschopnost je sledovat. Tyto ponorky mají navíc řadu strategických výhod, díky čemuž se dají považovat za příklad pokrokových vojenských technologií.

Armáda Video

Zelenskyj: Vše, co posiluje Ukrajinskou obranu proti teroru Ruska dává našim vojákům více možností aktivního pohybu – to vše chrání všechny na světě.

Everything that strengthens 🇺🇦 defense against 🇷🇺 terror & gives our soldiers more opportunities for active movement – all this protects everyone in the world.The term "defeat" should become a companion to the term "aggressor", and it is only the 🇺🇦 victory that will ensure this pic.twitter.com/rcpH0ecxhU — Volodymyr Zelenskyy

Komentáře Zprávy ze světa

Pavel Veselý: Máme se v Evropě rádi?

Několikrát se tak jistě stalo. Pár okamžiků vzájemné podpory a soudržnosti v Evropě vždycky nastalo, aby se pak takové společenství rozpadlo díky mnohdy velmi protichůdným zájmům. Až na několik výjimek daných spíše jednotným panovníkem se Evropa dokázala sjednotit jen několikrát během své existence. A že takových pokusů o trvalý mír v Evropě

Armáda

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo smrt “asi stovky zahraničních žoldnéřů” při vysoce přesném raketovém útoku v okolí města Chasiv Jar ve východoukrajinské oblasti Doněck

“Až 100 zahraničních žoldnéřů a šest obrněných vozidel bylo zničeno v oblasti Chasiv Yar v důsledku vysoce přesného útoku ruských vzdušných a kosmických sil na dočasná místa nasazení takzvaných milicionářů tzv. cizinecké legie,” uvedl mluvčí ruské armády generál Igor Konašenkov.

Rusko
Armáda Kontroverzní zprávy

Ruský voják nacházející se v Kremině byl zadržen během telefonátu se svou matkou a řekl jí o strašlivých podmínkách, kterým čelí ruští vojáci na Ukrajině

Ruský voják řekl své matce, že muži z jeho praporu nejedli celé dny, protože jídlo bylo vzácné a muži se střídali. Řekl své matce, že v armádě jsou muži ve věku 50 a 60 let, kteří si myslí, že by to bylo jako pobyt v prázdninovém středisku. Tvrdil také, že jeden voják onemocněl kvůli špatným podmínkám, které ruští velitelé očekávali, a začal plivat krev, protože nyní má tuberkulózu (TBC). Ruský voják byl během hovoru také rasista a zeptal se své matky, zda chce, aby přinesl uříznuté ucho od černého vojáka.

Přejít nahoru