TOP 10

Top 10

Neznámá pravda o Koreji

Podle odhadů Jihokorejské „Komise pro pravdu a usmíření“, se až 100.000 neozbrojených jihokorejských civilistů stalo oběťmi masakrů, k nimž došlo během korejské války (1950-1953) jihokorejskými ozbrojenými silami a policií. Většina z odhadovaných 1.222 masakrů proběhla během prvních měsíců války.

Top 10

Celá Země bude podrobena laserovému bombardování

Vědci Coloradské státní univerzity v USA spustili projekt The Earth Archive, jehož cílem je vytvoření trojrozměrné mapy celého světa. Autoři to chtějí stihnout, než s konečnou platností nastoupí klimatická krize. Informuje o tom Live Science.

Top 10

Proč někoho komáři koušou více a jiného méně?

Komáři dokáží podle určitých signálu najít tvora, ze kterého si vezmou krev. Krev potřebují komáří samičky, aby mohly dokončit svůj reproduktivní cyklus a mohly vyprodukovat životaschopná vajíčka. Jak tyto signály nevysílat a nebýt pro komáry viditelný?

Ukrajina
Top 10

Šokující slova historiků: Tohle jste o Ukrajině možná nevěděli! Putin tedy klame!

Podle vědců z Ústavu historie Prešovské univerzity, docentů Patrika Derfiňáka a Petra Kovála, geografické území dnešní Ukrajiny bylo a je obýváno různými etnickými skupinami, sociálně, národnostně i nábožensky rozdělenými, a rozdíly mezi nimi je třeba hledat hlouběji v minulosti. Ruská i ukrajinská strana se odvolávají na tradici Kyjevské Rusi jako státního útvaru, který hrál ve středověku v této oblasti významnou roli.

Top 10

Pyramidy možná nejsou hrobky, ale důmyslné elektrárny

Název tohoto článku může v mnohých z Vás vyvolávat nejrůznější otázky. Nebojte se, pyramidy nezajišťují mobilní síť 5G či něco podobného. Na druhou stranu Vám ale tyto unikátní stavby představíme ve spojení s technologiemi, které jsou vlastní spíše moderní době, nikoliv historii.

Top 10

Čo prezradilo vŕtanie ľadu v Antarktíde a Grónsku

Výsledky vŕtania ľadu v Antarktíde a Grónsku môžu nezávisle potvrdiť hypotézu, že na Zemi existovali iné civilizácie pred nami a história planéty v kenozoikum (pred 65 miliónmi rokov) bola dejinami vojen, ktoré viedli k nahradeniu niektorých civilizácií inými.

Top 10

Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny

V roce 1931 německý vědec Otto Heinrich Warburg (1883 – 1970) obdržel Nobelovu cenu za objevení základní příčiny vzniku rakoviny. Už v roce 1923 zjistil, že rakovina je výsledkem nefyziologického způsobu života.
Dnes se o tom prakticky neví, protože tato pravda je před veřejností skrývána.

Nepřehlédněte Top 10 Vesmír

Chobotnice se vyvinuly na jiné planetě a jejich zmrzlá vejce doputovala až na Zemi

Článek „Příčina kambrijské exploze – pozemská nebo mimozemská“, který publikovala skupina 33 vědců v magazínu Progress in Biophysics and Molecular Biology, přišel s velice zajímavou teorií o původu hlavonožců. Podle nich jde o formu života, která se vyvinula na jiné planetě, a na Zemi dorazila jako kryogenicky konzervovaná vejce pomocí panspermie, ukryté uvnitř komet (Kambrijská exploze je označení pro náhlý nárůst nálezů fosilií mnohobuněčných živočichů v kambriu, tedy zhruba před 540 miliony lety. Předpokládá se, že k rozšíření života na Zemi došlo díky tomu, že byla bombardována mraky organických molekul z vesmíru).

Top 10

Spatřili dávní umělci UFO?

Zanechali nám dávní umělci jasná znamení toho, že byly naše životy i kultura ovlivněny návštěvníky z jiných světů? O uměleckých dílech lze uvažovat jako o historických kulturních a vědeckých záznamech, neboť zobrazují člověka v mnoha jeho podobách a poskytují tak ucelenější obraz a jedinečný úhel pohledu.

Přejít nahoru