Ukrajina

Armáda Zprávy k zamyšlení Zprávy ze světa

Bývalý šéf CIA: Pokud Putin použije na Ukrajině jaderné zbraně, USA zničí ruská vojska

Pokud ruský prezident Vladimir Putin použije na Ukrajině jaderné zbraně, USA a jejich spojenci zničí ruské jednotky a vybavení na ukrajinském území a potopí také ruskou černomořskou flotilu. V neděli před tím varoval bývalý ředitel CIA David Petraeus. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Zprávy k zamyšlení Zprávy ze světa

Ukrajinec varoval, že se všichni brzy dozví pravdu o tom, co se děje na Ukrajině

Známy ukrajinský pravicový radikál Jurij Kasjanov, ktorý sa už dlhšie obdobie zaoberal pomocou ukrajinským vojakov, bojujúcim na Donbase, varoval, že všetci sa čoskoro dozvedia strašnú pravdu o tom, čo sa deje na Ukrajine a o takzvaných „hrdinoch“. Vo svojom blogu uviedol, že sa čoskoro verejnosť dozvie aj o tom, čo

Ukrajina
Top 10

Šokující slova historiků: Tohle jste o Ukrajině možná nevěděli! Putin tedy klame!

Podle vědců z Ústavu historie Prešovské univerzity, docentů Patrika Derfiňáka a Petra Kovála, geografické území dnešní Ukrajiny bylo a je obýváno různými etnickými skupinami, sociálně, národnostně i nábožensky rozdělenými, a rozdíly mezi nimi je třeba hledat hlouběji v minulosti. Ruská i ukrajinská strana se odvolávají na tradici Kyjevské Rusi jako státního útvaru, který hrál ve středověku v této oblasti významnou roli.

Armáda

Příliv západních zbraní mění rovnováhu na ukrajinských bojištích, říká Zelenskij

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že ukrajinské ozbrojené síly jsou nyní schopny způsobit ruským jednotkám “značné ztráty”. Informovala o tom americká zpravodajská stanice CNN, která dodala, že i další ukrajinští vládní představitelé se domnívají, že příliv zbraní ze Západu určených pro ukrajinskou armádu mění situaci na bojištích.

Juncker
Politika Zprávy ze světa

Juncker v roce 2016: Ukrajina nebude členem EU nejbližších 25 let

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker tvrdí, že se Ukrajina nestane členem Evropské unie či Severoatlantické aliance v nejbližších 20 až 25 let. Lídři Ukrajiny vyslovili před několika dny zájem pro vstup země do Evropské unie, předseda komise Jean-Claude Juncker však tvrdí, že zařazení Ukrajiny do EU nebude vůbec jednoduchý proces.

Armáda Video

Zelenskyj: Vše, co posiluje Ukrajinskou obranu proti teroru Ruska dává našim vojákům více možností aktivního pohybu – to vše chrání všechny na světě.

Everything that strengthens 🇺🇦 defense against 🇷🇺 terror & gives our soldiers more opportunities for active movement – all this protects everyone in the world.The term "defeat" should become a companion to the term "aggressor", and it is only the 🇺🇦 victory that will ensure this pic.twitter.com/rcpH0ecxhU — Volodymyr Zelenskyy

Armáda

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo smrt “asi stovky zahraničních žoldnéřů” při vysoce přesném raketovém útoku v okolí města Chasiv Jar ve východoukrajinské oblasti Doněck

“Až 100 zahraničních žoldnéřů a šest obrněných vozidel bylo zničeno v oblasti Chasiv Yar v důsledku vysoce přesného útoku ruských vzdušných a kosmických sil na dočasná místa nasazení takzvaných milicionářů tzv. cizinecké legie,” uvedl mluvčí ruské armády generál Igor Konašenkov.

Armáda

Nejsilnější zbraň, kterou Západ dal Ukrajině

Vypadá to tedy, že v dohledné době budeme dělat toto: vyzývat k eskalaci války na Ukrajině a zároveň eskalaci války na Ukrajině napomáhat. A pak křičet šokem a rozhořčením, když se válka na Ukrajině stupňuje. Zdá se, že to je to, co máme v plánu, píše Caitlin Johnstone ve svém posledním příspěvku.

Zprávy k zamyšlení

Peskov o cíli ruské speciální operace: podmínkou jejího dokončení je přinejmenším dobytí Doněcké oblasti

Ruské ministerstvo zahraničí ve středu uvedlo, že okupované oblasti na Ukrajině se “vědomě a svobodně rozhodly” připojit k Ruské federaci. TASR informuje podle zprávy agentury AFP. “Výsledky lidového hlasování hovoří samy za sebe: obyvatelé Donbasu, Chersonské a Záporožské oblasti se nechtějí vrátit ke starému životu a vědomě a svobodně se rozhodli připojit k Rusku,” uvedlo ruské ministerstvo ve svém prohlášení. “Drtivá většina” lidí v průzkumech podpořila připojení k Rusku, v Doněcké oblasti to bylo “99,23 procenta”, uvedlo ministerstvo.

Přejít nahoru