Skorší nákup pomocníkov do extrémnych teplôt zahájili Slováci už na jar, kedy horúčavy udreli prvýkrát. Uprostred horúceho leta teraz kupujeme na poslednú chvíľu mobilné, menšie a prenosné ventilátory domov či do kancelárií. Čoraz viac ale investujeme aj do väčších a neprenosných zariadení, ktoré spríjemnia horúce letné dni i noci.

Okrem klimatizácií a ostatného chladiaceho príslušenstva si vyberáme aj všetky iné možné prostriedky na schladenie. Alexandra Čermáková z nákupného radcu Heureka prezrádza: „Slováci bojujú s teplom rôznymi spôsobmi. V týchto dňoch sledujeme stabilný rast predaja záhradných a detských bazénov, cestovných chladničiek či výrobníkov ľadu. Inšpirácií je mnoho.“ Nezabúdame však ani na našich domácich miláčikov. Častou položkou v nákupnom košíku je ochladzovacia podložka pre psíkov.

Aby sme sa priamemu slnku vystavovalo či najmenej, ideálne je ostať v chládku a nemusieť nikam chodiť. Aj preto bude možno rozumným rozhodnutím objednať si ventilátor či klímu online a nechať si ju doručiť až k dverám.

(hlavnespravy.sk, foto: Shutterstock)

Komentáře