FBI dospěla k závěru, že vzorek pochází od „jelenů“.

Muž, 93letý Peter Byrne, říká, že se stále nevzdal naděje, že by dokázal, že Bigfoot je skutečný – mimořádně vzácný – tvor.

Yeti pokračoval.

Oregonský muž, který chtěl dokázat existenci mýtických bytostí známých jako Bigfoot, Sasquatch, Abominable Snowman a Yeti v roce 1976, dokázal podle nově vydaných záznamů dostat FBI k testování vzorků vlasů a vzorků tkání, o kterých věřil, že mu mohou pomoci.

„FBI analyzovala vlasy v souvislosti s hledáním ‚Bigfoota,‘ ‚interní zpráva FBI zaznamenaná v únoru 1977.

A ve středu, ten samý muž, 93 letý Peter Byrne, řekl CNBC, že se stále nevzdal naděje, že by dokázal, že Bigfoot je skutečný – mimořádně vzácný – tvor.

„Je to velká výzva,“ řekl Byrne, když byl požádán, aby vysvětlil svůj zájem v průběhu devíti desetiletí při hledání stvoření, která jsou obecně považována za výplody představivosti.

Stránka říká, že jeho „první příležitost jít hledat Yeti došlo v roce 1946, kdy byl ještě v britském Royal Air Force v Bombaji v Indii.“

Fotografie na této stránce ho ukazují „se slavnou Yeti skalp“ v chrámu v Himalájích v Nepálu v roce 1958.

Další fotografie ukazuje velkou stopu možného Bigfootu.

Jeho touha vidět Yetiho vedla jej, aby zahájil tři rozsáhlé expedice v Nepálu v pozdních padesátých letech.

Peter Byrne v Himalájach při hledání Yetiho v roce 1957: foto – CNBC

Byrne řekl, že za posledních 50 let našel dvě nebo tři sady možných Yeti stop, s pěti prsty na každé noze, vlevo v kolejích v Himalájích, ve výškách 15 000 stop.

Připustil však, že tyto otisky mohly být zanechány hinduistickými svatými muži, nebo sadhusem, kterého viděl v takových výškách naboso ve sněhu.

Po přestěhování do Ameriky ve šedesátých letech, Byrne zřídil “Bigfoot informační centrum a výstavu” v Oregonu.

  Špionka Mata Hari

S podporou toho, co řekl, bohatí muži, se snažili najít přesvědčivé důkazy o Bigfootu, známém také jako Sasquatch v americkém pacifickém severozápadu,

„Byl jsem do toho zahalen na plný úvazek, sedm dní v týdnu,“ řekl Byrne o svých dřívějších lovech Bigfootů, které byly naposledy financovány v 90. letech.

„Právě teď jsem stále aktivní,“ řekl Byrne.

„V horách“ v Oregonu máme kamery citlivé na pohyb.

Ale dodal, „je to pro mě teď koníček.“

Když se Byrne dozvěděl o dokumentech FBI, které ukazují jeho korespondenci s agenturou v sedmdesátých letech, a požádal je, aby vyzkoušeli vzorky vlasů, zasmál se.

Ale také řekl: „Tohle si nepamatuju.“

„Je to mimo mou paměť,“ dodal, zatímco poznamenal, že si vzpomíná, že v 70. letech požádal FBI o incident v táboře ve státě Washington, kde byl podezřelý Bigfoot.

Nicméně, záznamy FBI zveřejněné agenturou na jeho stránce s veřejnými dokumenty ukazují, že v roce 1976 Byrne opakovaně napsal FBI s žádostí o provedení testů na obou vlasech, které jeho skupina získala, a na dalších vzorcích, které slyšel. agentury.

„Často nenarazíme na vlasy, které nedokážeme identifikovat, a na vlasy, které máme nyní, asi 15 chlupů připojených k malému kusu kůže, je to první, které jsme získali za šest let, o kterých se domníváme, že můžu být důležité. , „Napsal Byrne 24. listopadu 1976, dopis řediteli FBI Jay Cochranovi Jr.

V dřívějším dopise, v srpnu téhož roku, se Byrne zeptal, zda byly zkoumány vlasy, „údajně Bigfoota“, o kterých věřil, že je poslali do FBI jiní.

„Můžu vám dát záznam rovně, jednou provždy, informujte nás, jestli FBI zkoumá vlasy, které by mohly být vlasy Bigfoota, když se to stalo, a kdyby se to stalo, co byly výsledky analýzy,“ napsal.

  Vědci informovali o "klimatické bombě" v Arktidě!

„Prosím pochopte, že náš výzkum je vážný,“ napsal Byrne.

„To je vážná otázka, která potřebuje odpověd.“

V odpovědi, která byla nakonec poslána 15. prosince 1976, Cochranovi z odboru vědeckých a technických služeb předsednictva, poznamenal, že laboratoř FBI obvykle provádí zkoušky „fyzických důkazů pro orgány činné v trestním řízení v souvislosti s vyšetřováním trestných činů.“

Ale Cochran dodal: „občas, v jednotlivých případech, v zájmu výzkumu a vědeckého bádání, děláme výjimky z obecné politiky.“

„Prozkoumáme chlupy a tkáně uvedené ve vašem dopise,“ napsal Cochran Byrnemu.

Bylo to poprvé, kdy FBI zřejmě testovala vzorek vlasů, aby zjistila, zda je to Bigfoot, podle záznamů, které obsahují fotokopické obrazy vlasů.

FBI jednala relativně rychle poté, co Cochran řekl Byrnemu, že testy budou provedeny.

Stopy Bigfoota, foto: CNBC LLC

V únoru Cochran napsal Howardaovi Curtisovi, výkonnému viceprezidentovi Akademie aplikovaných věd v Bostonu, který měl vztah se skupinou okolo projektu Bigfoot. Akademie byla hlavním sponzorem hledání napríklad monstra Loch Ness ve Skotsku.

Cochranův dopis poznamenal, že výsledky byly na jeho žádost zaslány Curtisovi, protože „Pan Byrne bude několik měsíců mimo zemi.“

Byrne, podle Curtise, byl v té době v Nepálu.

Cochran říkal, že vyšetření vlasů “zahrnovalo studii o morfologických vlastnostech takový jako kořenová struktura, medullary struktura a tloušťka kutikuly kromě odlitků měřítka.”

„Také vlasy byly porovnány přímo s chlupy známého původu pod srovnávacím mikroskopem,“ dodal.

Na konci toho všeho: „Výsledkem těchto vyšetření bylo, že chlupy jsou původem srnčího rodu,“ napsal Cochran.

„Vzorek vlasů, který jste odeslali, se v tomto dopise vrací jako obal.“

I když si nepamatuje, že by byl test proveden, ani závěr FBI, o více než 40 let později Byrne stále sní o nalezení Bigfoota.

„Ne, ne,“ odpověděl Byrne smutně, když se ho zeptal, jestli někdy viděl Yetiho nebo Bigfoota. „Rád bych ho viděl.“

  Jakou roli hraje v ekosystému Ovád?

„Tam byly pozorování,“ řekl.

Poznamenal, že kdysi našel na severozápadě „obrovskou stopu“ toho, co by bylo vzpřímeným savcem s pěti prsty na každé noze a „46 palcovým krokem“.

Minulý rok, řekl, že došlo k pozorování podezřelého Sasquatcha sedmi loggery, kteří byli překvapeni, když uviděli obrovského stvoření, které se jim skřížilo cestu.

Chĺpky, foto: CNBC

Když přišlo na víru v Bigfoot, Byrne poznamenal, že tito muži byli až do té doby „naprosto skeptičtí“.

Byrne se v srpnu 2013 dopustil viny, aby podváděl správu sociálních služeb, oddělení lidských služeb v Oregonu a Medicaid z více než 78 000 dolarů tím, že v letech 1992 až 2012 zatajil své cesty mimo Spojené státy.

Byrne, který byl odsouzen na tři roky zkušební doby a plných restitucí, pobíral příplatek na sociální zabezpečení a byl povinen hlásit sociálnímu úřadu určité cesty mimo USA v době, kdy se mu dostalo této výhody.

Podle federálních státních zástupců v roce 2013 našli vyšetřovatelé kopii dopisu, který Byrne poslal svému vydavateli, Safari Press, „směřující k tomu, aby veškeré budoucí honoráře za jeho publikované knihy byly zaslány jeho přítelkyni.“

„Byrne předtím vyšetřovatelé zpochybňovali, zda dostávají licenční poplatky za knihy, které napsal o tématech, jako je jeho hledání Bigfootu a lovu zvěře v Nepálu,“ říkala v té době tisková zpráva Úřadu pro státní zástupce USA pro Oregon. “

„Byrne popřel obdržení licenčních poplatků.“

(CNBC, ceskoaktaulne.cz, foto: CNBC)

 

Komentáře