Německý zpravodajský kanál Bild uvedl, že tato nová zpráva tvrdí, že od roku 2014 do roku 2019 Merkelové globalizační vláda neumožňovala pouze pro 5 000 migrantů vstup, kteří byli vyšetřováni za porušení mezinárodního práva, ale nevyšetřili všechny kromě několika z nich.

Zpráva odhalila, že Federální úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) varoval Merkelovu vládu přibližně ohledně 5 000 migrantů, o kterých si mysleli, že se účastnili „zločinů podle mezinárodního práva“.

Podle údajů německého ministerstva vnitra, které požadovala klasicky liberální Svobodná demokratická strana (FDP), byla i přes značný počet zpráv německá vláda skutečně vyšetřeno pouze 129 migrantů.

Linda Teutebergová, politička FDP, komentovala děsivá data a uvedla: „Váleční zločinci nesmí v Německu získat ochranu. Mám pochybnosti o tom, zda to federální vláda v posledních letech vždy sledovala s nezbytnou vážností. “

Bild prohlašuje, že mnoho případů se týká období kolem vrcholu uprchlické krize v roce 2015. Při dotazování na to ministerstvo vnitra tvrdilo, že „velký počet doporučení bránil okamžitému vyšetřování každého případu“, ale tvrdilo, že případy nebyly přehlíženy, ale čekaly na další vyšetřování a možné stíhání.

Od vrcholu přílivu migrantů ze Středního východu a severní Afriky v roce 2015 vyvolalo mnoho populistických politiků a občanů obavy ze skutečné možnosti, že teroristé a zločinci využívají krizi jako pohodlný způsob vstupu do Evropy.

Řada zpráv tvrdila, že teroristické skupiny, jako jsou islámské státy, úmyslně použily migrační krizi k propašování svých bojovníků. Ani to nejsou jen nároky. Podle zprávy Spiegel TV došlo k několika zatčením bojovníků islámského státu v Německu i v dalších zemích.

Mezi migranty byli nalezeni váleční zločinci. Několik z nich dokonce bylo stíhano ve různých evropských zemích.

(Voice, foto: Pixabay)

RSS Protext – kultura

  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]
  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]