I když je počet ve srovnání s počtem ve Středomoří malý, příslušníci pohraniční stráže na obou stranách informují o zvýšené aktivitě.

„Zdá se, že Finsko je výhodnější destinací než pobaltské moře. Mezi těmi, kdo se snaží, jsou ruští občané, ale také lidé z Afghánistánu, Iráku a Íránu, “uvedl Markku Hassinen, zástupce náčelníka finské pohraniční stráže.

Při organizovaném a systematickém úsilí o vstup do EU přes 1340 kilometrů na hranicích mezi Ruskem a Finskem, které se od roku 2016 neustále zvyšuje, by mohla nastat situace, kdy se objeví uprchlická krize. A i když jsou všechny oči na Balkáně a jižních regionech, tentokrát to může dobře přijít od severu. Informuje Euractiv.

„Pokud se situace zhorší, můžeme využít evropské podpory, alespoň v nějaké formě. Proto se systém buduje, a proto jsme součástí, “řekl Hassinen.

Citlivý a nepříjemný politický úhel má také scénář uprchlíků na finsko-ruské hranici. Na vrcholu uprchlické krize v roce 2015 se na finských hraničních stanovištích objevil velký počet žadatelů o azyl.

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]