Nová studie zveřejněná 11. června ve vědeckých zprávách oznámila překvapivý objev hojných, dobře zachovaných 110 až 120 milionů let starých stop, které patřili velkému bipedálnímu předku moderních krokodýlů z jižní křídy Jinju v Korei. Tým sledovatelů paleontologů, kteří objev učinili, zahrnuje vědce z Koreje, Austrálie a profesorky University of Colorado Denver, Martini Lockleyové.

„Šokovalo nás, když jsme se dozvěděli, že koleje představují bipedální zvířata dlouhá 3 až 4 metry,“ řekl vedoucí týmu profesor Kyung Soo Kim z národní univerzity v Chinju. Informuje portál Scitechdaily.

Tým pojmenoval 18-24 cm dlouhé stopy Batrachopus grandis, přičemž zdůraznil velkou velikost ve srovnání s mnohem staršími a menšími 2-3 cm dlouhými stopami typu Batrachopus, které se běžně vyskytují v Severní Americe.

„Nikdo neočekával takové velké bipedální krokusy,“ řekla Martina Lockleyová, profesorka z University of Colorado, která studuje fosilní stopy v Koreji 30 let. „Jinjuská formace je tak bohatá na stopy; můžeme přečíst celou ekologii. “