Sociálna sieť Instagram zakročila proti speváčke Madonne, ktorá na svojom účtu zverejnila video s konšpiračnými teóriami o koronavíruse. Napísala k nemu, že vakcína proti covid-19 už existuje, ale nie je k dispozícii, pretože „bohatí chcú byť ešte bohatší“. Instagram príspevok prekryl nápisom Zavádzajúce informácie. Presmeroval tiež používateľov na upresňujúci text, ktorý vysvetľuje, že proti covid-19 zatiaľ žiadna očkovacia látka nie je.

Ako informoval spravodajský server BBC, Madonna má na Instagrame 15 miliónov followerov. Video bolo z jej účtu neskôr odstránené, niektorí z fanúšikov sa na obsah sťažovali.

„To je úplné šialenstvo. Nemôžem uveriť, že podporuješ tak nebezpečné šarlatánstva,“ napísala napríklad škótska speváčka Annie Lennoxová. Madonna dala na Instagram video, na ktorom skupina lekárov propaguje proti covid-19 antimalarikum hydroxychlorochín.

Tento príspevok preposielal na svojom účte na Twitteri aj americký prezident Donald Trump, kým Twitter, facebook a YouTube video neodstránili. Madonna ale toto opatrenie ignorovala a video šírila ďalej, až kým sa fanúšikovia neohradili.

„Pravda nás všetkých oslobodí, niektorí ľudia ale pravdu počuť nechcú. Hlavne tí, ktorí majú moc a chcú zarobiť na tom predlžujúcom sa výskume vakcíny. Ukázalo sa už, že je jedna účinná a je k dispozícii mesiace. Boja sa, že by nad nimi niekto získal kontrolu a nechávajú bohatých bohatnúť a chudobných a chorých byť chorými ešte viac,“ napísala Madonna.

Víc info na infovojna.sk

Komentáře