Gatesovi spolukonšpirátori zahŕňali zástupcov Svetovej banky, Svetového ekonomického fóra, presadzujúceho tzv. Veľký reset, Bloomberg/John Hopkings univerzity a jej Centra pre populáciu, amerického Centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (CDC), čínskej vlády, bývalého riaditeľa CIA, výrobcu vakcíny Johnson&Johnson, zástupcov vplyvných médií a finančných skupín, ale aj biobezpečnosti a vedúcej svetovej PR agentúry Edelman.

Podľa Gatesovho očakávania tieto eminencie svetovej pandemickej komisie predebatovali stratégie pre vlády ako kontrolovať pandémiu, naratív a možné scenáre vývoja. Samozrejme, že nikoho nezaujímalo posilňovanie imunity vitamínami alebo terapie liekmi s vypršanými patentami, reč bola o propagovaní nových antivirálnych liekov a hlavne vakcín. Dôraz však bol na plánovanie stratégií zameraných na zastrašovanie, vymáhanie poslušnosti a zavádzanie politík, ktoré diktuje Big Pharma.

Treba stále ľuďom pripomínať, že Gates je najväčším donorom Svetovej zdravotníckej organizácie. Druhým najväčším je aliancia výrobcov vakcín GAVI, ktorú Gates založil a stále financuje. 12. apríla 2020 však Gates pre BBC poprel simulácie slovami: “Teraz sme tu. Nesimulovali sme to, nenacvičovali, takže oboje zdravotné aj ekonomické politiky sú novou záležitosťou.” Videá simulácie sú však stále k dispozícii na internete a dôkazom, že práve tieto politiky boli naozaj simulované. Azda Gates zabudol?

Simulovaná epidémia mala 65 mil obetí za 18 mesiacov. Event 201 simuloval aj globálny ekonomický kolaps trvajúci jedno desaťročie. V porovnaní s Gatesovou simuláciou, zatiaľ máme 2,5 mil úmrtí v súvislosti s COVID za 13 mesiacov. Jeho predpoveď bude možno presnejšia, keď príde na ekonomický dopad lockdownov. Sám Gates počas pandémie varoval, že veľa ľudí pocíti ešte ekonomický prepad, niektoré krajiny dokonca hlad. Čoraz viac sa však Gates vyjadruje v poslednej dobe k finančným trhom, naposledy vyjadril svoju skepsu voči bitcoinu. Nezabudol však spomenúť, že jeho nadácia pomáha krajinám Tretieho sveta pri prechode na digitálne meny, ktoré centrálne banky krajín sveta, či skôr svetadielov už pripravujú.

Finančná analytička Catherine Fitts, autorka knihy Lockdown planétyvysvetľuje, že po bail-outoch a stimulačných poukážkach vlád, ktoré prerozdeľujú svetové bohatstvo do rúk bánk a nadnárodných korporácií, lockdowny spôsobia bankroty malých a stredných podnikov, aby ich bolo možné lacno skúpiť. Tvrdí, že lockdowny spôsobia také škody, ktoré sa už teraz rysujú stúpajúcou infláciou, že lídri sveta vyhlásia, že ekonomický systém a meny sú tak poškodené, že potrebujeme nový systém. Na zavedení kryptodigitálnych mien už pracujú hlavné centrálne banky sveta, až budú pripravené, predstavia nám ich ako jediné záchranné riešenie.

Vlády krajín zatiaľ podľa nalinajkovaných politík dnes bez verejného obstarávania nakupujú produkty koncernov, najmä farmafirmy si na pandémii plánujú zabetónovať svoje pozície. Do roku 2030 chcú očkovať každého na planéte všetkými dostupnými vakcínami. Tie budú ultimátum nie slobodná voľba. Digitálna identita bude prepájať biometrické údaje, vakcinačnú históriu a finančný stav. Diskriminácia nezaočkovaných sa rozšíri do všetkých sfér života salámovou taktikou. Nenávisť voči zaočkovaným bude podnecovaná vládnymi politikami.

Gatesov scénar na Event 201 načrtával anti-vakcinačné protesty, ku ktorým povedú internetové statusy. Účastníci sa jednoznačne zhodli na tom, že ich bude treba kontrolovať a cenzúrovať. Nadácia na obranu zdravia deti, ktorej prezident a renomovaný právnik Robert F. Kennedy je najväčším vyzývateľom Gatesa vo svete, zverejnila prepis simulácie súčasnej krízy demokracie. Ten obsahuje apely na kontrolu dezinformácií, záplavu médií “dobrými informáciami”, zavedenie pokút za šírenie falošných správ a diskreditáciu anti-vakcinačného hnutia.

Zástupkyňa australskej ANZ banky, ktorá je autorom opresívnej politiky “žiadne očkovanie, žiadna práca” v Austrálii, uisťovala účastníkov, že Gatesova nadácia pripravuje algoritmy “na prefiltrovanie informácií na socialných sieťach”. Svetový expert na biometrické rozoznávanie identity Chen Huang predpokladá, že „Twitter a Facebook budú spolupracovať na identifikovaní a mazaní profilov, ktoré šíria dezinformácie o pandémii” ako aj implementujú “vypnutie internetu… pre upokojenie paniky”. Asi ako tieto dni zažila Austrália?

Expertka na zdravotnú bezpečnosť z Univerzity Johna Hopkinsa Dr Tara Kirk Sell sa obáva, že farmaceutické firmy budú obvinené zo šírenia vírusu pre zaistenie ziskov z vakcín a liekov: “Videli sme, že dôvera verejnosti v ich produkty významne klesla” v minulých rokoch. “Nepokoje pre falošné správy sa stupňujú a ľudia odmietajú spolupracovať s pandemickými snahami. Je to masívny problém, ktorý ohrozuje vlády a dôveryhodné inštitúcie.” Sellová odporúča, aby sa vlády a priemysel (farmaceutický) spojili za jedným cieľom – zastaviť šírenie dezinformácií. “Niektoré vlády budú musieť kontrolovať národný prístup na internet. Ďalšie budú cenzurovať webstránky a obsah sociálnych sietí a niektoré úplne zrušia prístup na internet. Zavedú sa sankcie pre šírenie škodlivých falošností, vrátane zatknutí.”

Bývalý riaditeľ čínskeho Centra pre kontrolu chorôb George Gao, sa obáva, ako sa budú potláčať chýry, že vírus je vytvorený v laboratóriu: “Ľudia veria, že je to umelo vyrobené… nejakou farmaceutickou firmou”. Zástupca Johson&Johnson predpokladá, že budú rýchlo robiť klinické štúdie vakcín a antiretrovirotík. Navrhuje stratégiu ako zastaviť “chýry o tom, že fušersky testované produkty spôsobujú úmrtia a patienti ich odmietajú”.

Bývalý CIA zástupca riaditeľa navrhuje rýchly postup v reakcii na pandémiu, keď dezinformácie oslabujú ochotu ľudí. Ďalší expert žiada, aby vlády spracovávali dáta zo sociálnych platform a identifikovali osoby s negatívnym presvedčením. Biosecurity poradca pre americký Národný inštitút zdravia a Pentagon súhlasí, že treba centralizovať kontrolu – “myslíte však centralizovať ju medzinárodne?” Zástupca PR firmy Edelman odpovedá: “Centralizácia musí byť medzinárodná, posolstvá aj fakty musia byť zo zdieľaného centra dát”. Kevin McAleesse, hovorca Gatesom sponzorovaných poľnohospodárskych projektov, varuje, že dezinformačné kampane môžu viesť k rozbitiu vlád, ako sme videli počas arabskej jari (v severnej Afrike).

Autor: Jana Tutková

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]