Pavla J. Hejátka chtějí zavřít na 7-9 let

Psát na rusofobní idnes blog už pro mne do značné míry ztratilo smysl, z druhé strany, dokud zde ten blog mám, protože se mi zatím nechce zakládat blog jinde, občas jej využiji. Např. dnes, kdy bych rád víceméně především chtěl upozornit na další případ snahy o politickou popravu, protože by mi bylo blbé k tomu jen mlčet. Básníkovi, písničkáři a nesmiřitelnému odpůrci polistopadového libodémo režimu a covidového teroru, Pavlovi J. Hejátkovi, který byl nedávno podmínečně propuštěn z vazby (kde strávil víc než rok a kde málem přišel o život a proto musel na nutnou operaci) hrozí nepodmíněný návrat do vězení a to na 7-9 let. Za co? Že by Pavel někoho zabil, těžce ublížil na zdraví, někoho okradl o miliony, lichvařil, tuneloval, krátil daně, vyhrožoval smrtí atp? Nikoliv. Zde je screenshot:

Stručný komentář k jednotlivým bodům:
1, 2. Tyto body se samozřejmě jeví závažně. Z poměrně dobrého zdroje mám však informaci, že mu tyto body byly přišity v nesouladu s tím, co se skutečně stalo. Mělo zřejmě jít o incident týkající se Pavlova nesouhlasu s tím, aby mu v práci strkali špejle do nosních útrob; všichni víme kvůli čemu.
3. Toto obvinění je tak směšné a hnusné, že jej radši nebudu vůbec komentovat.
4. Tomu se mohu jen zasmát, zvlášť když si člověk vzpomene, jak Michal BIS Koudelka dostal od cizí rozvědky (víme které) medaili.
5. Opět raději bez komentáře, zdejší rusofobové budou jistě přát doživotí.
6. Nemám tušení, o jaký skutek mělo jít, ale vzhledem k ostatním bodům mám vážné pochybnosti. Pavlovi v této věci ale asi úplně neprospěje jeho minulost.
7. Jedinou “trestnou činností”, v níž Pavel “pokračoval”, mohlo být psaní určitých nepohodlných statusů na facebook. A to je pro dnešní režim, jak víme, prakticky horší než vražda. Ostatně, slovenský nacionalista Marián Magát sedí rovněž v koluzní vazbě už víc než rok a hrozí mu 8 let. Za co? Za napsání knihy. Za to se dnes obviňuje už i ze zločinů proti lidskosti.

Nemusíme s Pavlem jistě v mnohém souhlasit. Je pravda, že v minulosti už pár dní za mřížemi strávil, což mu zřejmě přitíží. Výška trestu 7-9 let společně s těmi body obvinění však svědčí jen a pouze o politické objednávce. Druhý pobyt ve vězení by už, po zkušenosti s tím předchozím, Pavel nemusel přežít. Pavel je ve svých postojích neuvěřitelně konzistentní člověk, opravdový politický disident 21 století a kdo četl jeho statusy na facebooku, v nichž vyprávěl o svém pobytu ve vězení (později větší část z nich zase smazal), ví, že než aby si za mřížemi dobrovolně nasadil roušku, nechal se tam raději mlátit a krutě tyranizovat. Kdo z nás na to má?

Pravděpodobně tento můj text Pavlovi u soudu, který má být 20.4.2023, bohužel nepomůže. Ale měl jsem potřebu o tom alespoň informovat. 50 léta jsou zpět. (Zatím) bez poprav.

A aby měl dnešní text také nějakou premiéru, dáme si jej premiérově za celou dobu jeho existence, s inspirací od Ládi Větvičky, bez možnosti komentářů. Ty můžete psát pod Trčálkův blog, který, inspirován tímto, bude jistě brzy venku.

Na závěr píseň, inspirovaná mimo jiné právě i Pavlem.

 

Autor: Jakub Moravčík

Přejít nahoru