V poslední době se stále více setkáváme s případy, kdy se z obyčejných lidí stávají oběti podvodů a krádeží. Ať už jsou to skupiny podvodných řemeslníků, nebo sofistikovaných zlodějů, nebo dokonce firem využívajících neplatné smlouvy k vymáhání pohledávek, zdá se, že jsme obklopeni nepřáteli ve vlastním domě.
Představte si situaci, kdy si necháte otevřít zabouchnuté dveře a za tuto službu vám řemeslník účtuje 26 tisíc korun. Nebo za zalomený klíč si účtuje 28 tisíc korun. Jsou to obnosy, které by měly zákazníka nasměrovat k tomu, že se jedná o podvod. Takovéto situace nejsou výjimkou a ukazují na nebezpečí, které může číhat v případech, kdy se lidé ocitnou v nouzi a potřebují rychle vyřešit svůj problém.
Podobné exploatace se odehrávají i na úrovni firem. Existují firmy, které se snaží vymáhat peníze od lidí na základě smluv, které nejsou platné. Ačkoliv se oběti snaží bránit a celý případ je sledován i policií, výsledek bývá často nejistý. Nejenže tito lidé čelí neoprávněným nárokům, ale také se musí potýkat s následnou exekucí.
Máme tu ale také případy zlodějů, kteří se snaží působit tak nenápadně, že po sobě dokonce i uklízejí. Takové případy byly zaznamenány v Hradci Králové, kde zloděj vykrádal rodinné domy a byty tak, že po sobě nechal dokonalý řád.
Všechny tyto případy nás nutí zamyslet se nad tím, jak jsme vlastně v bezpečí. Ať už se jedná o podvodné řemeslníky, firmy využívající neplatné smlouvy nebo zloděje, kteří se snaží působit nenápadně, jedno je jisté. Musíme být stále ostražití a dbát na to, kdo má přístup k našim domovům a osobním informacím. Bezpečí našeho domova je základem našeho soukromí a měli bychom udělat vše pro to, abychom ho ochránili.