Následující rok bude mladý Syřan pod výchovným dohledem, informovala agentura DPA. Mladík byl v době činu údajně pod vlivem marihuany. Minulý týden se přiznal, že dva mladé muže napadl a uštědřil jim několik ran opaskem od kalhot. Celý útok si jeden z napadených natočil na mobilní telefon a případ pak vyvolal pozdvižení v celém Německu. Incident odsoudila řada politiků včetně kancléřky Angely Merkelové, která ho označila za hroznou událost, uvedla ČTK.

Na videu zachycujícím jeho čin křičí „žide!“, u soudu ale prohlásil, že k židům necítí nenávist. Na mnoha místech se pak následně konaly pochody na výraz solidarity se židy.

Syřan do Německa přišel v roce 2015 a po činu se sám přihlásil policii, soud mu jakožto mladistvému uložil takzvaný arest, který se odpykává ve zvláštních zařízeních pro mládež a má mít především výchovný účinek a ukládá se osobám do 21 let.

Na celém případu byl paradoxní fakt, že napadený Izraelec Adam A. není žid, ale pochází z arabské rodiny. Jarmulku, kterou dostal od židovského kamaráda, měl na sobě proto, že chtěl vyzkoušet, zda je nebezpečné otevřeně ji nosit na ulici německé metropole. Napadený Izraelec minulý týden u soudu řekl, že se dodnes necítí bezpečně a jarmulku by si už na ulici v Německu nenasadil, pokud by byl sám.

(parlamentnilisty.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře