Ako pripomína denník Pravda, o svojich ambíciách sa rozhovoril už na Pohode. Naznačil vtedy, že on a jeho ľudia potrebujú prevziať moc. “Potrebujeme prevziať moc. Potrebujeme dostať na ministerstvo vnútra, na políciu, na spravodlivosť, školstvo a tak ďalej čestných a schopných ľudí,” povedal tento rok na trenčianskom festivale politickej piesne.

Andrej Kiska sa v USA pochválil, že je doma podľa prieskumov najpopulárnejším politikom, ale skromne dodal, že kandidovať už za prezidenta nebude. “Chcem však ostať v politike aktívny a získať výkonnú moc, dostať sa hlbšie do parlamentnej politiky a mať právo vybrať dobrého ministra”, prináša odpoveď Kisku na otázku z publika na Booth School of Business v Chicagu denník Pravda.

Na margo týchto slov analytik Baránek pripomína, že Kiska by mal hovoriť narovinu, no problém je v tom, že musí byť ako prezident nadstranícky. “Sám seba postavil do schizofrenickej pozície. Aj by chcel, aj nemôže. Snaží sa presvedčiť, že sa to nejako dá, ale nedá sa to takto robiť,” uzatvára Baránek.

(hlavnespravy.sk, foto: Pixabay)

Komentáře